X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Noored koreograafid avavad tantsulavastusega pandeemiajärgset maailma

Foto: Aktuaalne Kaamera

Koreograafid Ruta Ronja Pakalne ja Laura Kvelstein toovad välja teise koostöö-lavastuse, mis tõukub nende eelmisest ühisprojektist "connext", mis pälvis ka teatri aastaauhinna.

Uus lavastus kannab pealkirja "Maastik. Keha. Meeleseisund" ning see on autorite sõnul ruumilis-visuaalne luuleteos, mis lükkab ümber eelarvamuse, nagu ei piisaks tantsulavastuse loomiseks vaid kehast. Laval on viis erineva tausta ja kehamäluga etendajat.

Lavastaja ja etendaja Laura Kvelsteini sõnul sooviti pakkuda publikule meelelist ja kehalist kogemust. "Oleme algusest peale lähtunud sellest, et siin ruumis ei ole etenduse hetkel mitte meie viie, helilooja ja valguskunstniku kehad, vaid ka kõik need kehad, kes tulevad vaatama, on võrdselt olulised partnerid ja panustajad selles etendushetkes," ütles Kvelstein.

Ruta Ronja Pakalse sõnul oli mõte pandeemia järel maailma uuesti avada. "Pärast covidit elasid inimesed enda maailmas. Me proovime seda praegu avada. Me avame seda ruumi poeesia kaudu," selgitas Pakalne.

Toimetaja: Neit-Eerik Nestor

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: