X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Selgusid Briti filmiauhindade nominendid, "Oppenheimer" kogus 13 märkimist

"Oppenheimer" Autor/allikas: SCANPIX / AP

18. jaanuaril selgusid Briti filmiauhindade ehk BAFTA-de nominendid. Enim nominatsioone kogusid Christopher Nolani "Oppenheimer" ja Yorgos Lanthimose "Vaesekesed".

"Oppenheimer" pälvis nominatsiooni parima filmi, režissööri, meespeaosa ja originaalmuusika kategooriates. Kokku pälvis film üle kõigi kategooriate kokku 13 nominatsiooni.

Teiselt kohalt leiab 11 nominatsiooni kogunud kreeka režissööri Yorgos Lanthimose absurdihõngulise filmi "Vaesekesed". Film märgiti lisaks kõigele muule ära parima filmi, naispeaosa ja kohandatud stsenaariumi kategooriates.

Martin Scorsese "Lillekuu tapjad" ja Jonathan Glazeri holokaustile keskenduv "Zone of Interest" kogusid mõlemad üheksa nominatsiooni. "Mahajäänud" ja "Maestro" kogusid seitse.

Üllatavalt vähe nominatsioone kogus aga "Barbie", mis märgiti ära üksnes viies kategoorias. Margot Robbie sai nominatsiooni parima peaosa eest ja Ryan Gosling kõrvalosas. Viis nominatsiooni pälvis ka Emerald Fenneli "Saltburn".

BAFTA-de võitjad selguvad 18. veebruaril.

Nominentide nimekiri

Parim film

"Kukkumise anatoomia" ("Anatomy of a Fall")

"Mahajäänud" ("The Holdovers")

"Lillekuu tapjad" ("Killers of the Flower Moon")

"Oppenheimer"

"Vaesekesed" ("Poor Things")

Parim Briti film

"Kõik me võõrad" ("All of Us Strangers")

"How to Have Sex"

"Napoleon"

"The Old Oak"

"Vaesekesed" ("Poor Things")

"Rye Lane"

"Saltburn"

"Scrapper"

"Wonka"

"The Zone of Interest"

Parim mitte-ingliskeelne film

"20 päeva Mariupolis" ("20 днів у Маріуполі")

"Kukkumise anatoomia" ("Anatomy of a Fall")

"Eelmised elud" ("Past Lives")

"Society of The Snow"

"The Zone of Interest"

Parim dokumentaalfilm

"20 päeva Mariupolis" ("20 днів у Маріуполі")

"American Symphony"

"Beyond Utopia"

"Still: A Michael J. Fox Movie"

"Wham!"

Parim animafilm

"Poiss ja haigur" ("Kimitachi wa Dō Ikiru ka")

"Chicken Run: Dawn of the Nugget"

"Elementaarne" ("Elemental")

"Ämblikmees: üle kogu multiversumi" (Spider-Man: Across The Spider-Verse")

Parim režissöör

Andrew Haigh –"Kõik me võõrad"

Justin Triet – "Kukkumise anatoomia"

Alexander Payne – "Mahajäänud" 

Bradley Cooper – "Maestro"

Christopher Nolan – "Oppenheimer"

Jonathan Glazer – "The Zone of Interest"

Parim stsenaarium

"Kukkumise anatoomia" — Justine Triet, Arthur Harari 

"Barbie" — Greta Gerwig, Noah Baumbach 

"Mahajäänud" — David Hemingson 

"Maestro" — Bradley Cooper, Josh Singer 

"Eelmised elud" — Celine Song 

Parim kohandatud stsenaarium

"Kõik me võõrad" – Andrew Haigh 

"American Fiction" – Cord Jefferson 

"Oppenheimer" – Christopher Nolan 

"Vaesekesed" – Tony McNamara 

"The Zone of Interest" – Jonathan Glazer 

Parim naiskõrvalosa

Emily Blunt – "Oppenheimer" 

Danielle Brooks – "The Color Purple" 

Claire Foy –"Kõik me võõrad" 

Sandra Hüller – "The Zone of Interest," 

Rosamund Pike –"Saltburn" 

Da'Vine Joy Randolph – "Mahajäänud" 

Parim meespeaosa

Bradley Cooper –"Maestro" 

Colman Domingo – "Rustin" 

Paul Giamatti –"Mahajäänud" 

Barry Keoghan – "Saltburn" 

Cillian Murphy – "Oppenheimer" 

Teo Yoo – "Eelmised elud" 

Parim naispeaosa

Fantasia Barrino – "The Color Purple"  

Sandra Hüller – "Kukkumise anatoomia"  

Carey Mulligan – "Maestro"  

Vivian Oparah – "Rye Lane" 

Margot Robbie – "Barbie" 

Emma Stone – "Vaeseksed"

Parim meeskõrvalosa

Robert De Niro – "Lillekuu tapjad" 

Robert Downey Jr. – "Oppenheimer"  

Jacob Elordi –"Saltburn" 

Ryan Gosling – "Barbie" 

Paul Mescal – "Kõik me võõrad" 

Dominic Sessa – "Mahajäänud" 

Parim originaalmuusika

"Lillekuu tapjad" – Robbie Robertson 

"Oppenheimer" – Ludwig Göransson 

"Vaesekesed" – Jerskin Fendrix 

"Saltburn" – Anthony Willis 

"Ämblikmees: üle kogu multiversumi" – Daniel Pemberton 

Parimad osatäitjad

"Kõik me võõrad" — Kahleen Crawford 

"Kukkumise anatoomia" — Cynthia Arra 

"Mahajäänud" — Susan Shopmaker 

"How to Have Sex" — Isabella Odoffin 

"Lillekuu tapjad" — Ellen Lewis, Rene Haynes 

Parim operaatoritöö

"Lillekuu tapjad" – Rodrigo Prieto 

"Maestro" – Matthew Libatique 

"Oppenheimer" – Hoyte van Hoytema 

"Vaesekesed" – Robbie Ryan 

"The Zone of Interest" – Łukasz Żal 

Parim montaaž

"Kukkumise anatoomia" – Laurent Sénéchal 

"Lillekuu tapjad" – Thelma Schoonmaker 

"Oppenheimer" – Jennifer Lame 

"Vaeseksed" – Yorgos Mavropsaridis 

"The Zone of Interest" – Paul Watts 

Parim kujundus

"Barbie" — Sarah Greenwood, Katie Spencer 

"Lillekuu tapjad" — Jack Fisk, Adam Willis 

"Oppenheimer" — Ruth De Jong, Claire Kaufman 

"Vaesekesed" — Shona Heath, James Price, Zsuzsa Mihalek 

"The Zone of Interest" — Chris Oddy, Joanna Maria Kuś, Katarzyna Sikora 

Parim kostüümikujundus

"Barbie" – Jacqueline Durran 

"Lillekuu tapjad" – Jacqueline West 

"Napoleon" – Dave Crossman, Janty Yates 

"Oppenheimer" – Ellen Mirojnick 

"Vaesekesed" – Holly Waddington 

Parim grimm

"Lillekuu tapjad" — Kay Georgiou, Thomas Nellen 

"Maestro" — Sian Grigg, Kay Georgiou, Kazu Hiro, Lori McCoy-Bell 

"Napoleon" — Jana Carboni, Francesco Pegoretti, Satinder Chumber, Julia Vernon 

"Oppenheimer" — Luisa Abel, Jaime Leigh McIntosh, Jason Hamer, Ahou Mofid 

"Vaesekesed" — Nadia Stacey, Mark Coulier, Josh Weston 

Parim helikujundus

"Ferrari" — Angelo Bonanni, Tony Lamberti, Andy Nelson, Lee Orloff, Bernard Weiser 

"Maestro" — Richard King, Steve Morrow, Tom Ozanich, Jason Ruder, Dean Zupancic 

"Võimatu missioon — Surmav otsus, osa I" — Chris Burdon, James H. Mather, Chris Munro, Mark Taylor 

"Oppenheimer" — Willie Burton, Richard King, Kevin O'Connell, Gary A. Rizzo 

"The Zone of Interest" — Johnnie Burn, Tarn Willers 

Parimad eriefektid

"Looja" — Jonathan Bullock, Charmaine Chan, Ian Comley, Jay Cooper 

"Galaktika valvurid Vol. 3" — Theo Bialek, Stephane Ceretti, Alexis Wajsbrot, Guy Williams 

"Võimatu missioon — Surmav otsus, osa I" — Neil Corbould, Simone Coco, Jeff Sutherland, Alex Wuttke 

"Napoleon" — Henry Badgett, Neil Corbould, Charley Henley, Luc-Ewen Martin-Fenouillet 

"Vaesekesed" — Simon Hughes 

Parim Briti lühianimatsioon

"Crab Day" — Ross Stringer, Bartosz Stanislawek, Aleksandra Sykulak 

"Visible Mending" — Samantha Moore, Tilley Bancroft 

"Wild Summon" — Karni Arieli, Saul Freed, Jay Woolley 

Parim Briti lühifilm

"Festival of Slaps" — Abdou Cissé, Cheri Darbon, George Telfer 

"Gorka" — Joe Weiland, Alex Jefferson 

"Jellyfish and Lobster" — Yasmin Afifi, Elizabeth Rufai 

"Such a Lovely Day" — Simon Woods, Polly Stokes, Emma Norton, Kate Phibbs 

"Yellow" — Elham Ehsas, Dina Mousawi, Azeem Bhati, Yiannis Manolopoulos 

Silmapaistev debüüt Briti stsenaristilt, režissöörilt või produtsendilt

"Blue Bag Life" – Lisa Selby (režissöör), Rebecca Lloyd-Evans (režissöör ja produtsent), Alex Fry (produtsent).

"Bobi Wine: The People's President" – Christopher Sharp (režissöör)

"Earth Mama" – Savanah Leaf (stsenarist, režissöör, produtsent), Shirley O'Connor (produtsent), Medb Riordan (produtsent)

"How To Have Sex" – Molly Manning Walker (stsenarist ja režissöör)

"Is There Anybody Out There" – Ella Glendining (režissöör)

Tõusva tähe publikuauhind

Phoebe Dynevor 

Ayo Edebiri 

Jacob Elordi 

Mia McKenna-Bruce 

Sophie Wilde 

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: