X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Pildid: Tallinna linnagaleriis avati Liisa Kruusmägi isikunäitus

Neljapäeval avati Tallinna Linnagaleris Liisa Kruusmägi isikunäitus "Mälestused Altai Kraist", kus kunstnik avab oma esivanemate ümberasumise lugu, kui nad suundusid otsima paremat elu Siberis.

Peamiselt maalikunstnikuna tuntud Liisa Kruusmägi keskendub näitusel koomiksižanrile, mis annab edasi rändelugu. "Ma olen tegutsenud illustratsiooni valdkonnas, seetõttu oli minu jaoks oluline teha näitus, kus piltide abil antakse edasi lugu. Liisa vanaema kirja pandud mälestused olid selleks väga põnev materjal. Ühtlasi oli eesmärk murda kujunenud veendumisi koomiksi kui ühe väljendusviisi kohta. Koomiks ei ole ainult "Miki-Hiir" või karikatuur päevalehes, vaid ka sisukamate ja tõsisemate lugude jutustamise võluv vahend," sõnas näituse kuraator Anneliis Lepp.

Joonistustest ja keraamilistest objektidest koosnev näitus põhineb Liisa Kruusmäe vanaema päevikul, milles on kilde ja mälestuskatkeid Estonia külas veedetud ajast.

Liisa Kruusmägi viimaste isikunäituste hulka kuuluvad "Binoklitega peajalgsed" Vaal galeriis (2022), "Balearic Liisa" Stella Soomlaisi stuudios (2022) ja "Värvikorallid" koos Maarja Mäemetsaga HOP galeriis (2021). Tema teoseid võib kohata ka tänavapildis, suured seinamaalid on Paide pritsumaja põhjaküljel ja Tallinnas Topsi baari sissepääsu kohal.

Näitus jääb Tallinna linnagaleriis avatuks 31. märtsini. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: