X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kümme aastat Noorsooteatrit juhtinud Joonas Tartu uueks ametiajaks ei kandideeri

"Eesti mäng" 17. juulil Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Seoses praeguse juhi lepingu lõppemisega kuulutas SA Eesti Noorsooteater jaanuaris välja konkursi teatrijuhi leidmiseks. Alates 2013. aastast teatrit juhtinud Joonas Tartu uueks ametiajaks ei kandideeri.

"Olen otsustanud, et minu pea 18-aastane teatrijuhi tee aprillis lõppeb, vähemalt praeguseks. Olen selle aja jooksul meeletult õppinud ja arenenud, kohtunud lugematul hulgal fantastiliste inimestega, näinud jäägitut pühendumist, tingimusteta hoolimist ja ääretut (teatri)armastust. Annan südamerahuga üle heas korras organisatsiooni, mis on kindlalt seismas igaühel, kes selle katuse all toimetab," rääkis Tartu, kelle teatrijuhitee algas 2006. aastal Rakvere teatris. Noorsooteatrit on Tartu juhtinud alates 2013. aastast.

Konkurss uue teatrijuhi leidmiseks kestab 11. veebruarini. Teatrijuhi valib sihtasutuse nõukogu ning leping sõlmitakse neljaks aastaks. 

Teatrijuhi ülesanne on vastutada teatri igapäevase juhtimise ja arendamise eest, lähtudes teatri kunstilistest ning majanduslikest eesmärkidest. Olulisimaks ülesandeks on teatri majandustegevuse lühi- ja pikaajaline planeerimine ja rakendamine tagamaks teatri kavandatud loominguliste tegevuste elluviimise.

Kandideerimise eelduseks on Eesti kultuurivaldkonna ja teatrielu tundmine, kõrgharidus, kogemus inimeste ja protsesside ning suurte organisatsioonide majandusliku tegevuse korraldamisel, tugev analüüsi- ja algatusvõime ning tulemustele orienteeritus ja hea suhtlemis-, väljendus- ja esinemisoskus.

Eesti Noorsooteater on noore vaataja teater, mis otsib oma lavastustes kõnetavat sisu ja vormi rikastavat dialoogi. Väljendusvahendite seas on olulisel kohal visuaalteater. Teatri juurde kuuluvad Nukuteatrimuuseum ja rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: