X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Voronja 11. hooaega kureerivad galerii asutajad Kaili Kask ja Raul Oreškin

Kaili Kask ja Raul Oreškin
Kaili Kask ja Raul Oreškin Autor/allikas: Eesi Raa

Voronja 11. hooaja puhul kureerivad galerii asutajad Kaili Kask ja Raul Oreškin näitust "Tulevikuvaated", millega soovivad kuraatorid otsida vastust küsimusele, miks me neid asju üldse teeme, mida me igapäevaselt teeme.

Näitus annab galeristidele võimaluse koos publikuga arutleda, kuidas ja mil määral on Voronja galerii tegevus mõjutanud või lausa muutnud piirkonda ning mis tähendus või tähtsus neil väiksematel ja suurematel muutustel üldse on. "Esmalt soovime läbi mõtestada senised galerii hooajad, et arutleda, kas teemad on veel meie ajas relevantsed ja teiseks püüame näitusega analüüsida võimalikke tulevikustsenaariume, andes nõnda galeriile värske tõuke võimalikuks järgmiseks kümnendiks," selgitasid Kask ja Oreškin. 

Voronja galerii alustas Peipsiveerel näitusteprogrammiga 2014. aastal. Alates 2016. aastast korraldab galerii Tartus korternäituseid ning  2018. aastal viis läbi korternäituste sarja "Lätted", mis toimusid Eesti erinevates paikades, tuntud ja armastatud kunstnike sünnikodudes.

2020. aastal paigaldati Voronja aeda esimesed skulptuurid, et arendada territooriumil välja aastaringselt toimiv skulptuuride aed. Alates 2023. aastast pakub Voronja galerii talveperioodil kunstnikele residentuuriprogrammi.

Üheksanda hooaja näitust "Tulevikuvaated" saab Peipsiveerel asuvas galeriis näha juunist augustini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: