Ukraina Rahvusballeti juht: praegune olukord kohustab meid näitama, et teater töötab ({{commentsTotal}})

Foto: Scanpix

Täna algava Jõhvi balletifestivali peaesineja on Ukraina Rahvusooperi ehk Tarass Ševtšenko nimelise Ooperi- ja Balletiteatri balletitrupp. 

Ukraina Rahvusballeti trupp teeb Jõhvi Kontserdimaja laval proovi täna, 8. mail, kui Ukraina ja Venemaa vahel käib praktiliselt sõda. Aga "Raimonda" helilooja Glazunov näitas oma suhtumist Vene totalitarismi juba 1928. aastal, kui ta lahkus jäädavalt Nõukogude Liidust. Ukraina Rahvusballeti juht Aniko Rehviašvili ütles Aktuaalsele Kaamerale, et tegemist on heliloojaga, kelle looming kuulub maailmale. Poliitika määrab Ukraina kultuurielus praegu palju.

"Meil öeldakse, et lõppude lõpuks kujunes meist rahvus," rääkis Ukraina Rahvusballeti juht Aniko Rehviašvili. "Me oleme hakanud üksteist austama ja me tunneme, et kuulume kokku. Poliitika on praegu oluline, kuid praegune olukord kohustab meid näitama, et teater töötab, kõik läheb kord hästi. Vähe sellest, juunis tuleb veel üks esietendus. Me olime suletud vaid poolteist nädalat, aga pärast seda püüame töötada pidevalt."

Eesti Kontserdi juht Jüri Leiten saabus Ukrainast koos selle teatri trupiga. Tema sõnul on tänavune aasta Eesti kultuuris Ukraina aasta, sest lisaks Jõhvi balletifestivalile esineb sama teatri ooperitrupp Saarema ooperipäevadel.

Toimetaja: Tiiu LaksHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: