Leida Rammo: näitlemine on ainus, mida teha tahan ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Eesti vanim tegevnäitleja Leida Rammo tähistas 90. sünnipäeva ja sel nädalal esitleti tema elulooraamatut "Leida Rammo värvilised maailmad". Rammo sõnul on näitlemine veel ainus, mida ta teha tahab.

Vitaalne vanadaam viis saate "Aktuaalne kaamera. Nädal" võttegrupi surnuaeda. Elu võib vahel olla sürrealistlik ja Leida Rammo Tallinna Siselinna kalmistul käigud 9. mail seda tavaliselt ongi. Aga vanaema, ema, lastekirjanikust õe Helju Rammo ja luuletajast onupoja Adolf Rammo haua koristamine just sel päeval on traditsioon.

"Olen seda igal aastal teinud, et mälestada õde. Mina ei käi surnuaias mitte tema surma aastapäeval, vaid sünnipäeval. Ja nüüd on järg minu käes. Kui tõsiselt võtta, siis see ongi nii. Muidugi ma oleksin võinud võtta ka näitlejate hauaplatsi, aga ma millegi pärast arvasin, et pean oma suguvõsa juurde jääma," rääkis Rammo.

Kui eelnevast jutust jäi mulje, et Rammo on mingi morbiidne tegelane, siis mitte mingil juhul. Surnuaed on koht, mis paneb näitlejameeled omamoodi tööle.

"Vaatad neid silte ja näed, et inimene elas selle ajani ja siis hakkab fantaasia tööle - kujutad ette, kuidas ta elas. Oma tütrele ma valisin nime selle järgi, et nii palju kui ma surnuaedades ringreiside ajal ringi käisin, siis kõik Kaid olid väga vanaks elanud," selgitas ta.

Ehkki Leida ütles, et pole kutselise teatri laval teinud suuri rolle, teab vanem ja keskealiste põlvkond teda hästi. Siin on suur süü Eesti filmil.

Oma loomingulise geeni on näitleja enda sõnul saanud emapoolsest suguvõsast. "Sealt on minu täditütar Helgi Õmblus, kes oli tantsija, ja onupoeg ja õde - terve minu põlvkond. Kõik me oleme seda liinipidi nagu kiiksuga loomingulised inimesed," rääkis Rammo.

Head teatrit naine armastab ja hea näitleja olevat see, kes mõtleb.

"Võib-olla ma olen väga iseseisev ja kuna ma ise aastaid uurisin ja püüdsin oma meetodit leida, siis selle koha pealt on enesekindlus suur," märkis ta.

Näitlemine on Rammo sõnul ainus, mida ta praegu veel teha tahab. "Minu eas mulle enam lastega ei meeldi väga tegeleda, majapidamisest ma parem ei räägigi, see pole mulle kunagi eriti meeldinud," arutles Rammo.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: