Sergei Dovlatovi festivalil on tihe ja rikkalik kava ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sergei Dovlatov
Sergei Dovlatov Autor/allikas: change.org

30. augustil toimub Tallinnas rahvusvaheline Sergei Dovlatovile pühendatud kirjandusfestival. Festivali raames tuleb esmaettekandele miniooper "Kormoran, Simson ja Delila".

Kui varasemal kolmel korral on Eestiski elanud ja töötanud vene kirjanikule Sergei Dovlatovile pühendatud kultuurisündmus olnud mitmepäevane, siis tänavu mahutati festivali rikkalik programm ühte päeva.

Avaloengu peab Peterburi kirjanik, Sergei Dovlatovi hea sõber, tema loomepärandi pädevaim uurija, ajakirja Zvezda peatoimetaja Andrei Arjev.

Lisaks sisukatele loengutele toimub ka muusikaline kirjandusetendus, mille on lavale toonud Jelena Skulskaja oma romaani "Marmorluik“ ainetel. Esmaettekandele tulevale miniooperile on muusika kirjutanud Peterburi helilooja Pjotr Tutškov. Miniooperi "Kormoran, Simson ja Delila" sopranipartiid kõlavad Peterburi lauljatari Jelizaveta Ulahhovitši esituses. Teistes osades on Tatjana Kosmõnina, Natalja Murina, Aleksandr Kutšmezov, Aleksandr Žilenko, Roman Maksimuk ja Viktoria Ladõnskaja.

Nagu ka varasematel aastatel, ootab Dovlatovi festival kaasa mõtlema kõiki huvilisi. Kõik festivali sündmused toimuvad eesti ja vene keeles ning on osalejatele tasuta.

Sergei Dovlatovi festival toimub Tallinna Kirjanike Majas 30. augustil algusega kell 14.

KAVA:

14.00 – 15.00. Vene kirjandus emigratsioonis: Georgi Ivanovist Sergei Dovlatovini
Kohtumine Peterburi kirjaniku, kirjandusloolase, ajakirja Zveda peatoimetaja, Sergei Dovlatovi hea sõbra, tema „Märkmike“ tegelase, esimese ja suurima Dovlatovi-uurija Andrei Arjeviga (tõlgib Ingrid Velbaum-Staub).
15.00 – 15.30. Kohvipaus
15.30 – 17.00. Autori ja tõlkija duett
Esinevad ajakirja Zvezda püsiautorid. Preemia NOS ja paljude teiste kirjanduspreemiate laureaat Andrei Ivanov koos oma tõlkija Veronika Einbergiga; silmapaistev eesti kirjanik Mihkel Mutt koos oma tõlkija Elviira Mihhailovaga, kirjanikest abielupaar Gohar Markosjan-Käsper ja Kalle Käsper, kes teineteist ka tõlgivad.
19.00 – 20.00. Kormoran, Simson ja Delila
Kirjandusetendus muusikaga ajakirjas Zvezda avaldatud Jelena Skulskaja romaani „Marmorluik“ ainetel. Tõlge eesti keelde: Ingrid Velbaum-Staub.
Noor, kuid juba tuntud Peterburi helilooja Pjotr Tutškov, kelle teoseid esitatakse Maria teatris, on spetsiaalselt etenduse „Kormoran, Simson ja Delila“ jaoks kirjutanud miniooperi. Sopranipartiid kõlavad Peterburi lauljatari, rahvusvaheliste konkursside laureaadi Jelizaveta Ulahhovitši esituses.
Jelena Skulskaja lavastuses osalevad ka Tatjana Kosmõnina, Viktoria Ladõnskaja, Natalja Murina, Aleksandr Kutsmezov, Aleksandr Žilenko, Roman Maksimuk.
Operaator Grigori Dolitš (St. Peteburg).
Kõik festivali sündmused toimuvad eesti ja vene keeles.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: