Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tänasel muusikapäeval esineb sadu muusikuid, õhtuse auhinnatseremoonia kannab üle ETV

{{1412145416000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

1. oktoobril tähistab Eesti Muusikanõukogu rahvusvahelist muusikapäeva suurejoonelise kontserdiprogrammiga ja muusikapreemiate tseremooniaga Škoda Jäähallis. Piduliku osa kannab üle ETV, ülekannet näitab ka kultuuriportaal.

Muusikapäeval toimub Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel ühe päeva jooksul üle 147 tasuta lühikontserdi 37 erinevas linnas ja asulas üle Eesti, kontsertide kogupikkus on kokku 93 tundi ja programmis astub üles enam kui 680 muusikut. Vaata kava.

Muusikapäeva eesmärk on väärtustada ja tutvustada muusikakultuuri, samas ka tutvustada Eesti muusikuid ja nende elukutset. Muusikapäeva programm on hea tahte projekt, mis annab kõigile võimaluse tasuta osa saada erinevatest kontsertidest. Kontserdipaigad annavad sel päeval oma ruumid kasutada rendita ja muusikud astuvad üles honoreerimata.

Täna, 1. oktoobril saab kuulata Eesti tippkollektiive, näiteks Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri avatud proovi dirigent maestro Neeme Järvi juhatamisel ning nii professionaalseid muusikuid kui noori talente. Rahvusooper Estonia Muusikapäeva kutsub balleti “Coppelia” avatud proovi ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pakub soovijaile avatud loenguid ja tunde.

Päeva jooksul võib muusikuid kohata erinevates kohtades - ühistranspordis, pankades, kaubanduskeskustes, kirikutes, riigiasutustes, koolides ja lasteaedades, rahvamajades ning Eesti Kaitseväe baasides.

Päevased üritused kulmineeruvad õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga, kus Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle iga-aastased muusikapreemiad. Eesti Kultuurkapital annab välja üheksa preemiat ning Eesti Muusikanõukogu kolm: interpretatsiooni-, heliloomingu- ja preemia muusikaelu jaoks olulise ning väljapaistva tegevuse eest.

Preemiate tseremoonia kannab üle Eesti Televisioon algusega kell 19. Sama ülekannet võib jälgida ka rahvusringhäälingu kultuuriportaalis kultuur.err.ee.

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse ülemaailmselt 1. oktoobril. Traditsioon algatati 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollase presidendi, legendaarse viiuldaja Yehudi Menuhini eestvõtmisel, kes kutsus üles meenutama sellel tähtpäeval, milline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: