Annika Haas: Eestist on kadumas eripärased asjad ({{commentsTotal}})

Foto: Piibe Kolka

Eesti fotokunstiku Annika Haasi fotoseeria "Lennukivaatlejad" on praegu üleval New Yorgi suurimal fotokunstisündmusel, Photoville'i festivalil.

Annika Haas räägib New Yorgis filmitud videos, et tema fotoseeria peaks inimestele korda minema selle pärast, et Eestis on praegu juhtumas sama, mis mujal maailmas: "Meil kaovad sellised eripärased asjad järjest ära - kadusid ära piimapukid, kaovad ära puust elektripostid, kaovad ära heinasaod ja kaovad ära ka daatšad."

Haasi sõnul hakatakse ühel hetkel seda kunstlikult taaslooma. "Ma arvan, et meie inimesed saavad juba praegu aru, et tegelikult ei ole mõtet kõike hävitada," lisas Haas. Datšade rajoon lennujaama juures on aga Haasi sõnul paraku muutumas prügimäeks, sest sinna on imbunud sisse uued elanikud - kodutud.

Photoville'i festivali nimetab Haas enda jaoks tohutuks kogemuseks, kus õppida, kuidas üldse nii suurele publikule oma töid esitada. "Ja teistpidi loomulikult on hästi oluline siin ka kontaktide loomine," lisas ta.

Photoville'i festival on avatud selle nädala lõpuni New Yorgis, Brooklyni ja Manhattani silla vahelises jõeäärses pargis.

Toimetaja: Tiiu LaksHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: