Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haapsalus näeb parimaid prantsuse koomiksiraamatuid

Haapsalu lasteraamatukogus avati täna näitus prantsuse parimatest koomiksiraamatutest. Prantsusmaa koomiksikunst on maailma üks hinnatumaid - joonistuste kaudu õpetatakse näiteks ka ajalugu.

Bibliograaf Krista Kumberg ütleb, et eestlased teavad hästi Miki-Hiire, Tomi ja Jerry või Muumi koomikseid, kuid tegelikult ei tea me maailma koomiksikunstist suurt midagi. Koomiksid on eraldi kunstiliik ja prantsuse koomiksid on selle säravamaid tähti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Prantsuse koomiksit siin praegu vaadates hämmastab see mitmekesisus. Igal juhul, isegi ilma keelt oskamata on neid huvitav vaadata, sest olgugi, et tekst on prantsuse keeles, on pildid absoluutselt kõik eesti keeles," rääkis Kumberg.

Rohkem kui sada raamatut jõudsid Haapsallu tänu Prantsuse Instituudile ja Haapsalus elavale perekonnale Clavel. Koomiksiteoste seas on nii lastele kui ka täiskasvanuile mõeldud raamatuid.

Kumbergi arvates on Prantsuse Instituudi kaugem eesmärk, tekitada huvi prantsuse kultuuri ja keele vastu, nüüd koomiksitega täidetud.

Muuhulgas näeb Haapsalus koomiksisarja maailma ajaloost, olulistest isikutest ja sündmustest. Näiteks on vaatamiseks sõjateemaline, ajalooliste fotode ja skeemidega illustreeritud koomiks, aga loomulikult ka maailmakuulsad Lucky Luke'i koomiksid.

Prantsuse koomiksite ülevaatenäitus jääb Haapsalu lasteraamatukogu püsikogusse, kust seda laenutatakse ka teistele raamatukogudele uudistamiseks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: