Esilinastus Mihkel Ulki mängufilm "Nullpunkt"

Foto: ERR

Täna õhtul esilinastus Margus Karu 2010. aastal ilmunud romaanil põhinev mängufilm "Nullpunkt", mis on režissöör Mihkel Ulki esimene täispikk mängufilm. Ulki sõnul ei jutusta film ainult koolivägivallast, vaid tegemist on väga mitmekihilise ja lootustandva looga.

Filmi peaosades mängivad Linnateatri näitlejad Märt Pius ja Epp Eespäev. Pius kehastab koolipoissi Johannest ja Eespäev tema depressioonis ema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Režissöör Mihkel Ulki sõnul oli kõige olulisem, et just see näitlejate-duo hakkaks usutavalt tööle. Ka stsenarist Margit Keerdo-Dawson kinnitab, et filmi kõige olulisem liin on suhe ema ja poja vahel.

"Kui ma romaani lugesin, siis mis mind kõige enam puudutas või torkas, oli Johannese läbisaamine emaga. See, kuidas see kujutatud oli, oli väga terav ja intensiivne, see oli esimene asi, mis mind intrigeeris," rääkis Margit Keerdo-Dawson.

Filmi peategelase Johannese roll oli näitleja Märt Piusi jaoks füüsiliselt paras katsumus. Lisaks keerulistele kaklusstseenidele tuli kasvatada vastupidavust, et jaksaks pikki jooksustseene mängida.

Mihkel Ulki sõnul on oluline noori kõnetada nende vahenditega, millest just nemad aru saavad. Nii sündiski mahukas ristmeediaprojekt, mis koosneb omavahel ühendatud mobiilirakendusest ja raamatust ning draamasarjast.

Kuueosaline draamasari "Nullpunkt" jõuab ETV ekraanile jaanuaris.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: