Tallinna Tantsuteater annab etendusi Saksamaal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ruslan Stepanovi tantsuetendus „Klapp”
Ruslan Stepanovi tantsuetendus „Klapp” Autor/allikas: Tallinna Tantsuteater

Tallinna Tantsuteater viibib järgmisel nädalal Saksamaal, et anda Kölnis kaks etendust. Tanzfakturis etenduvad 14. jaanuaril Ruslan Stepanovi „Klapp” ja 15. jaanuaril Dmitri Harchenko „Piaf. Double box”.

2014. aasta aprillis esietendunud lavastuses „Piaf. Double box” tantsivad esimeses osas Rita Dolgihh (Teater Vanemuine), Endro Roosimäe ja teises osas Dmitri Harchenko. Muusikaline kujunduja ja helilooja on Peeter Rebane, valguskujundaja Triin Hook, videokujundaja Einar Lints. Sama aasta augustis esietendunud lavastuses „Klapp” tantsivad Sigrid Savi, Arolin Raudva ja Raho Aadla, valguskujunduse on teinud Karl Marken.

Tallinna Tantsuteater ja Kölni tantsuteater novaTanz alustasid koostööd aastal 2014, mil korraldati novaTanzu etendusi Tallinnas. Nüüd minnakse vastukülaskäigule hiljuti valminud Tanzfakturi, mille tegevust kureerib teater novaTanz. „Töötame selle nimel, et koostöö saaks muutuda sisukamaks ja lisaks vastastikkustele külaskäikudele toimuksid tantsijate vahetused ja tulevikus ka ühislavastused”, sõnas Tallinna Tantsuteatri juhataja Heili Lindepuu.

Tallinna Tantsuteater asutati aastal 2009 tantsukunstnike Dmitri Harchenko, Heili Lindepuu ja valguskujundaja Triin Hoogi poolt. Aastas tuuakse välja 2-3 uuslavastust, tehakse koostööprojekte, korraldataks koolitusi, meistriklassi ning antakse etendusi üle Eesti.

Reis saab teoks tänu Eesti Kultuurkapitalile ja Kultuuriministeeriumile.

Ruslan Stepanovi lavastust „Klapp” on võimalik enne sõitu näha veel täna, 9. jaanuaril kl 20:00 Vaba Lava Teatrisaalis.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Tallinna Tantsuteater

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: