Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Voronja galerii kukutab ajutise valitsuse, et teha comeback

Mari Kartau.
Mari Kartau. Autor/allikas: Voronja galerii.

Voronja galerii esimesel hooajal edukaks kujunenud näituse "Ajutine valitsus. Nelikend aastat punki" aeg on läbi ning algavad ettevalmistused uueks hooajaks. Järgmise näituse kureerib Mari Kartau ja see avatakse Voronja galeriis 27. juunil.

Kuraator Mari Kartau sõnul on selle suve näitus pühendatud neile, kes on kunagi olnud head kunstnikud, kuid kes pole ammu kunsti teinud. „Mõned neist on olnud tuntumad, mõned ei jõudnudki end kunstimaailma teadvusse kinnistada. Mõned on kunstiga ilmselt igaveseks hüvasti jätnud, mõned lihtsalt elulistel põhjustel pausi pidamas.

Kõigile neile on iseloomulik loominguline põhjalikkus nii kontseptuaalses kui visuaalses mõttes. Arvestades pealiskaudsuse pealetungi, on kahju, et sellised inimesed on loobunud. Samas ei saa seda neile ka ette heita, sest põhikohaga kunstnikuna tegutsemine pole meie ühiskonnas just ülearu lihtsaks tehtud, seda nii vaimses kui majanduslikus mõttes.“

Näitus Voronja galeriis avatakse 27. juunil ning see jääb avatuks kuni septembri keskpaigani. Samuti on uuel hooajal galerii avatud kolme päeva asemel viis päeva nädalas.

Voronja galerii on eraalgatuslik ettevõtmine Peipsiveerel, Varnja ridakülas asuva klassikalise kalurihoone tühjaks jäänud paadikuuris. Esimesel hooajal edukaks kujunenud Kiwa kureeritud punginäitust külastas üle tuhande külalise, kellest kolmandik olid turistid, kes väisasid Sibulateed. Punginäituse tegemised ületasid isegi rahvusvahelise uudiskünnise ning eelmise aasta lõpus leidis Voronja äramärkimist Tartu aasta teo nimistus.

Mari Kartau on lõpetanud 1996. a Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse erila, 2013. a Räpina Aianduskooli keskkonnakaitse eriala ja õpib praegu Luua Metsanduskoolis metsanduse erialal. On töötanud peamiselt meedias kunstitoimetajana ning galeriides näitusekorraldajana, aga ka linnavalitsuse osakonnajuhatajana, taksojuhina, konnapäästjana, küsitlejana, kolledži direktorina jne. On kureerinud näitusi ja festivale (Eesti Kunstimuuseum, Tallinna Kunstihoone, Dionysia, Kirikyyt, Salon CDH Moskva Eesti ekspo, Together Again Aarhus Eesti ekspo, Aeg.Ruum.Liikumine, Pärnu Video- ja Filmifestival, Eksperimenta! Eesti ekspo jt). Tegutseb aeg-ajalt ka kunstnikuna, valdavalt performance’i ning maali vallas.

Alates 2013. aasta sügisest on Mari Kartau kultuur.err.ee toimetaja.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: