Kalju Kruusa ja Mart Kanguri uued luuleraamatud käsitlevad keelt ja mõtlemist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kalju Kruusa ja Mart Kanguri uued luuleraamatud käsitlevad keelt ja mõtlemist, kuid see on ka ainus ühendav teema, sest loojatena on kaks luuletajat väga erinevad.

Mart Kanguri "Kõrgusekartus" toob esile teravmeelseid seoseid kultuuriloo, filosoofia ja sõnaloome vahel. Kangur mõtestab mänguliselt ümber harjumuspäraseid fraase ja mõttemalle, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kalju Kruusa luule on keerulisema struktuuriga - lugeja peab suutma ise orienteeruda viidetes võõrastele keeltele ja kultuuridele. Kogus nimega "Äädikkärbsed" on palju ka tõlkeluulet - hiina, jaapani, baski, itaalia, havai ja kõmri keelest.

"Luulet loetakse isegi vähe ja tõlkeluulet veelgi vähem, neid pole lihtsalt mõtet avaldada, sest pole lugejaid. Oma raamatusse olengi püüdnud seda mingilgi määral sisse smugeldada, sest ma ju ise tahan neid avaldada. Siis ma kasutan võimalust, et ise kirjutan ja panen kokku," selgitas Kruusa.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: