Eesti Muusika Päevad algavad eesti heliloojate uudisteostega ({{commentsTotal}})

{{1428391656000 | amCalendar}}
Foto: PM/SCANPIX

Eesti Muusika Päevade avakontserdil "Hea Eesti Asi" on kavas Eesti heliloojate Tatjana Kozlova-Johannese, Tõnu Kõrvitsa, Kristo Matsoni, Riho Esko Maimetsa ja Meelis Vindi uudisteosed. ERSO kontsert kõlab 10. aprill kell 19 Estonia kontserdisaalis

Eesti Muusika Päevade avakontserdi "Hea Eesti Asja" kontserdil esinevad Meelis Vind (bassklarnet), Henri Zibo (akordion), Aare-Paul Lattik (orel), Jakob Juhkam (elektroonika) ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent on Taavi Kull.

Tõnu Kõrvits on uue teose loonud vaimustava ja täiesti äratuntava tämbriga bassklarnetist Meelis Vindile. Publiku ette jõuavad ka uudisteosed orkestrile Tatjana Kozlova-Johannese ja Meelis Vindi sulest. Vindi teos on kahtlemata põnev debüüt, kuivõrd ta on aastaid olnud ERSO muusik, ent ise ei ole seni sümfooniaorkestrile kirjutanud.

Torontos elava väliseesti helilooja Riho Esko Maimetsa uudisteoses astub solistina üles noor akordionimängija, telesaate “Klassikatähed” finalist, žürii lemmik ja ERSO preemia võitja Henri Zibo, kes värske telestaari staatuse ning tiheda esinemisgraafiku kõrval on sel õppeaastal lõpetamas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis.

Kristo Matsoni esiettekandele tulev teos on orelile ja solist on eriti Prantsuse orelimuusika spetsialistina tuntud Aare-Paul Lattik.

Orkestrimuusika kõrval saab kuulda varakult põneva eksperimentaalse popmuusikaga nime teinud noore helilooja Jakob Juhkami elektroonilist remiksi sümfoonilistest teostest.

ERSO ees teeb debüüdi noor ja andekas dirigent Taavi Kull.

Kontserdil antakse heliloojatele üle ka aasta parima teose preemiad.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: