Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakvere kevadnäitusel näidatakse keelatud kunsti

Rakvere kevad- ja sügisnäitustel on juba 18 korda eksponeeritud etteantud teemadega taieseid. Seekord uuritakse kunsti ja selle piire ning näidatakse keelatud kunsti.

Rakvere näituse korraldajate Riho Hüti Ja Raivo Riimi varasemateks näituse teemadeks on olnud kaubandus, akt, sport, prügi ja veel palju muudki, tänavune kevadnäitus uurib kunstnike sisetsensuuri, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tunnetame või kobame selle kunsti piire. Et kuhu maani võib seda kunsti teha ja kuhu maani on juba nagu liig. Ei ole väga ärakeelamist olnud, seepärast, et kunstnik ise teab selle piiri ära, kuhu maani ja kuhu maani juba ei kõlba teha," lausus näituse kuraator Riho Hütt.

Riho Hütt meenutas, et tema enese töödest keelati ära ja kadus üks tema õpinguteaegseid semestritöid, mille sinimustvalge värvikombinatsioon tollasesse punasesse ajastusse ilmselt kuidagi ei sobinud.

"Meil kõik on sellised teemad, et annavad vabad käed kunstnikule, aga enda töö puhul oli küll nii, et ma panin selle, kes ma olen ka ja mis ma olen. Täpselt selle asja välja," märkis Hütt.

Kuraatorite sõnul tänavusel näitusel küll midagi päris ära ei keelatud, ehkki mõned pildid jäid siiski välja panemata. Kevadnäitusel osaleb 27 kunstnikku 31 tööga.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: