Kinodesse jõuab dokumentaalfilm "Moest väljas" ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

15. septembril hakkab kinodes jooksma uus dokumentaalfilm "Moest väljas", mis portreteerib moedisainer Reet Ausi ja tema maailmamuutmise plaani. 

Film jälgib Ausi teekonda viie aasta jooksul, Tallinnast läbi Euroopa moelavade ja Lõuna-Ameerika puuvillaväljade otse rõivaste masstootmise keskmesse, Bangladeshi. Sealsetes tehastes paneb Aus proovile oma ideed taaskasutuse võimalustest masstootmises.

Laiemalt käsitleb "Moest väljas" aga ka rõivatööstuse keskkonna- ja inimvaenulikku olemust. Samuti ka seda, kuidas kõnealune teema puudutab igatühte meist.

Signe Kivi ütleb, et kui film lõppes, siis tundis ta erilist aukartust ja uhkust, et just Eesti Kunstiakadeemias doktorikraadi kaitsnud disainer Reet Ausi nimi ütleb täna maailmas paljudele väga palju. "Film ei ole moest, ta ei näita näpuga, aga nagu Reet Aus ise ütleb, sa võid küll olla lugenud kümneid artikleid inimestest, kes rõivatööstuses ränkraske tööga teenivad kaheksa dollarit, aga üüri maksavad üheksa dollarit." Kivi rõhutab, et film toob need inimesed meile nahavahele ning ta usub, et ehk sunnib see paljusid tulevikus tegema veidi paremaid ostuotsuseid. 

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: