Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Algav Priit Pärna animafilmifestival viib filmid maale

"Lendurid koduteel" Autor/allikas: Kaader filmist

Tänasest 1. novembrini kestev Priit Pärna IV Animafilmifestival (PPAFF) pöörab senisest enam tähelepanu animasõpradele maapiirkondades ja laiendab alafestivali Kino maale haaret.

Kaheksat animatsiooniprogrammi näeb rohkem kui 20 kultuurimajas, raamatukogus, noortekeskuses ja koolis üle Eesti. "Eelmise aasta kogemus näitas, et alafestival Kino maale oli oodatust edukam ning tõi maapiirkondade kinosaalidesse palju huvilisi. Seetõttu pööramegi sel aastal oma pilgu maale ja seisame selle eest, et animatsioon väikestesse saalidesse jõuaks ja sinna ka jääks," kommenteeris PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko saadetud teates.

"Ehkki PPAFFi kinosaalid on tänavu eeskätt maapiirkondades, jõuab sealsetele ekraanidele suur animatsioon. Teeme esmakordselt koostööd kolme rahvusvahelise animafilmifestivaliga - Monstraga Portugalist, Animatekaga Sloveeniast ja HAFFiga Hollandist," ütles Jurtšenko ning lisas, et rahvusvahelise koostöö edendamine on PPAFFile jätkuvalt väga oluline.

Kaheksa animatsiooniprogrammi toovad publikuni Rao Heidmetsa retrospektiivi, eripalgelise Portugali uusanimatsiooni, Eesti Kunstiakadeemia tudengite uusanimatsiooni, lasteanimatsiooniprogrammi Sloveeniast ning Hollandi Animafilmifestivali programmist täispika hiina animatsiooni.

Kõiki programme on võimalik näha 26., 29. ja 30. oktoobril Tapa Kultuurikojas (Turu 8, Tapa) ning valikuliselt alafestivali Kino maale raames enam kui 20 maapiirkonna kinosaalis üle Eesti. Alafestivaliga löövad kaasa raamatukogud, kultuuri- ja rahvamajad, koolid ning lasteaiad Harju-, Hiiu-, Jõgeva-, Järva-, Lääne-Viru-, Põlva-, Rapla-, Tartu- ja Võrumaal.

Priit Pärna Animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri Priit Pärna auks. Tänavu toimub PPAFF neljandat korda ning kestab 12. oktoobrist 1. novembrini. Sel hooajal kannab PPAFF EFFE kvaliteedimärki. Festival on külastajatele tasuta.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: