Arne Mikk: mul ongi elus ainult üks töökoht olnud ({{commentsTotal}})

Foto: Rene Suurkaev

2. detsembril pälvis Aadu Luukase missioonipreemia Estonia Seltsi juht Arne Mikk, kes rääkis "Terevisioonis" enda kogemustest seoses teatri ning ooperiga.

Arne Mikk tõdeb "Terevisioonis", et see preemia oli tõepoolest ootamatu, sest me võime küll teatri- ja muusikalal mingeid auhindu oodata, aga missioonipreemia puhul ei teata isegi, kes ja miks on nominendid ning milliste kriteeriumite alusel seda antakse. "Seda suurem oli aga see meeldiv jõulueelne üllatus."

"Ma tulin 1952. aasta sügisel teatrisse ja mul ongi elus ainult üks töökoht olnud," tõdeb Mikk enda pika karjääri kohta. "Ma arvan, et põhiliselt on minu saavutuseks olnud mingisuguste traditsioonide ja tavade hoidmine, sest mul oli õnn kohtuda nendega, kes alustasid Estonia ooperi tegemist. Mul on väga suur austus ja rõõm, et ma olen saanud nendega koos olla ja nende pealt õppida."

Estonia teatri kõige helgem ajaks peab ta 1988. aastat, kui nad olid teatriga kaks nädalat Pariisis. "See oli tollases situatsioonis unelmate aeg - olla kevadel kaks nädalat Pariisis. Mul oli sünnipäev samal ajal ja ma sain kutse ühele suurele galakontserdile."

"Aasta tagasi oli minu viimane lavastus, milleks oli ooper "Pikk jõulueine" ja naljakal kombel kirjutas sellest ooperist ajakiri "Opera" Londonis kolm kiitvat lehekülge." Ta jaoks oli uskumatu, et sellise väikese asja pärast said ta nii palju häid sõnu lugeda, sest enamasti jääb kõlama ju ikkagi kriitika. Ta lisab sealjuures, et enam ei ole tal plaanis lavastada.

Eluvaimu ja tööinnu veel 81-aastasena on ta enda sõnutsi pärinud headest geenidest ja sellest, et seal majas on lihtsalt nii head inimesed. "Teatrit ei saa teha ilma sõpradeta."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: