Kinodesse jõuab Kadri Kõusaare uus film "Ema" ({{commentsTotal}})

Foto: Heikki Leis

7. jaanuaril esilinastub Kadri Kõusaare linateos "Ema" - kriminaalsete sugemetega filmi peategelane on oma koomas poja eest hoolitsev ema, kuid rohkem jutustab film ühe väikese kogukonna sees valitsevatest suhetest.

Filmi "Ema" stsenaariumi kirjutas Leana Jalukse ning tegi seda nii hästi, et see võitis ära mikroeelarveliste filmide konkursi, vahendab "Aktuaalne kaamera". Eelarve suurus puutub asjasse, sest sellest sõltus, kuidas teos valmib - Kiviõlis üles võetud filmi tegevus toimub ühes majas, kus Tiina Mälbergi kehastatud ema hooldab tulistamise tagajärjel koomasse langenud poega.

Filmi režissöör Kadri Kõusaar arvates tekitabki see laheda klaustrofoobse õhustiku, et kõik pinged ja taustad on koomas noormehe ümber. "Kogu küla käib seal pihtimas, lahti harutamas natuke isegi kriminaalset sündmustikku, et kuidas see noormees koomasse sattus." Kõusaar ütles, et tegelikult ongi teiste inimeste lood filmis olulisemad kui ema oma, kuigi ise värske emana elas režissöör peategelasele väga kaasa.

Film "Ema" kõneleb universaalselt väikeasula sisemisest suhterägastikust ning pealtnäha väljapääsmatust olukorrast. "Kuigi selle tingis mikroeelarve, et meil ei olnud võttekohti mujal kui see maja, siis see sobiski, kuna väga paljudel inimestel polegi muud võimalust - nende elu koondubki ühte olukorda," leidis Kõusaar. "Tegelikult räägib film ka sellest, kuidas too naine üritab pääseda sellest olukorrast ja kuhu see viib."

Koomasse langenud poega kehastav Siim Maaten ütles, et kindlasti pole film kriitika väikelinna või väikese kogukonna kohta. Filmis tahavad inimesed olla tegelikult head, tuleb siis välja, mis tuleb. Kas säärane peegelpilt võiks muuta mõne päris väikelinna elu? Miks ei võiks kunst maailma muuta, arvas näitleja. "Ma olen pigem selle poolt, et iga meie tegu muudab väga palju seda, mis on meie ümber."

Alates 8. jaanuarist näeb filmi "Ema" kinodes üle Eesti.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: