Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sõltumatu Tantsu Lava näitab noorte koreograafide debüütlavastusi

Sõltumatu Tantsu Lava tutvustab noorte koreograafide Joanna Kalmu ja Sylvia Kösteri debüütlavastusi "Debütant" ja "Staar", mis on valminud koreograafide residentuuriprogrammi "Premiere" raames.

Koreograaf Teet Kask tõdes, et Eestis toimub tantsijate nii öelda "ületootmine", vahendas "Aktuaalne kaamera". Tema sõnul annab Premiere'i residentuur ühele alustavale tantsukunstnikule võimaluse aru saada, kas ja kuidas sellel alal jätkata tuleks. "Kogu see Vaba Lava situatsioon ja see, mida STÜ pakub, on väga vajalik ja oluline moment, et üks kunstnik saaks aru, mis on tema järgmine samm ning kuhu ta tahab minna. Samuti aitab see mõista seda, kas see, mida ta teeb, on arusaadav ainult talle või on see arusaadav ka teistele - see tähendab, kas ta on etendusmaailma, esinemismaailma, teatrimaastiku inimene ja kas ta jääb seal ellu."

Sel aastal võttis laienenud programm enda tiiva alla koguni 5 noort koreograafi. Residentuuri vältel oli neil võimalus oma lavastusideid professionaalide juhendamisel arendada, kuid vaid kaks tugevamat pääsesid edasi produktsiooni.

Joanna Kalm esitleb debüütlavastust nimega "Debütant". "Minu jaoks on see väga tugev mõttekoht selle üle, kui palju meie maailmast on üles ehitatud kuvandile, müümisele, tarbimisühiskonnale ja seda mitte ainult moetööstuses, vaid ka etenduskunstides. Oleme liikunud väga lae poole ja nii palju on uusi lavastusi. Lavastamine on ka viis, kuidas ellu jääda - me peame justkui tootma."

Sylvia Köster aga tuleb esiklavastuses lavale tähena. "Siin etenduses on toodud paralleeliks tähe elutsükkel."

Premiere 2017 ootab uusi osalejaid alates 1. märtsist.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: