Mis toimub? Janek Murd: ootan juba Morricone kontserti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Janek Murd
Janek Murd Autor/allikas: Annie Rist

Vastab muusik ja raadiosaatejuht Janek Murd, grupi 3 Pead liige, kel hiljuti ilmus teine sooloalbum "Kuidas ehitada kosmoselaeva?".

"Olen kokku seadnud neli nädalat järjest "Eesti Popsi" saateid. Uute Eesti plaatide tihe sadu on kohe aasta algusest lahti läinud: Wolfredt, Djerro, Martin-Eero Kõressaar, Sammalhabe ja Quarah. Ja sellist vinüülide üksteise otsa tulekut ei mäletagi – on ilmunud või kohe ilmumas rida kaheteisttolliseid: Taavi Tulev, Tehnoloogiline Päike, Jakob Juhkam, Exit Safe Mode, Ekke, Rainer Jancis ja Metro Luminal; Misha Panfilovilt, Uku Kuudilt ja Vaiko Eplikult seitsmetolline. Nende seas võib vabalt olla juba aasta plaat. Lisaks on kõrvu jäänud üksiklugusid, näiteks on välja ujunud salastatud elektrooniline popduo Space Beach, keda soovitan Soundcloudist kuulata, midagi uut ja värsket kodumaises muusikapildis.

Ühiskonnas toimuvatesse diskussioonidesse on kinni jäädud, ühed ja samad lahendamata teemad on ülal. Lisaks tekivad uued, kasvõi töökohtade massiline kadumine, mis on ilmselt suuremate protsesside osa. Millised on üldse tuleviku erialad, õppekavad, tööd, mida inimesed tegema hakkavad ja kuidas elatavad end? Närvilisust ja negatiivsust on palju. Helgeid päid lahenduste leidmisel ning autoriteetseid ja julgeid visionääre-suunanäitajaid mitte piisavalt.

Kerkivad ka üldisemad küsimused. Kui kaua põleb päike? Millises maailmas elavad meie järglased? Kas ja millal võib jõuda sõda meie koduõuele?

Isiklikus plaanis tunnetan ja uurin, küpsetan mõtteid ja valmistan ette end tihedamaks tegevusperioodiks. Esiplaanil ikka muusika. Suur osa minu järgmisest, loodusteemalisest kauamängivast on välja mõeldud, aga kõik on vaja veel lõpuni viia, salvestada ja produtseerida. See materjal tuleb kammerlikum, aga ega ma veel päris lõppu ka ei näe, jätan üllatustele ukse avatuks. Selleaastasel Tallin Music Weekil astun üles "Kuidas ehitada kosmoselaeva?" kavaga.

Ainuke kord seda veel live’s näha. Seejärel vaatan, kuhu ja millega edasi. Järekorras on mitu asja.

Ja ootan juba Ennio Morricone juubelituuri kontserti, mis toimub 23. märtsil Helsingis. Minek!" 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: