Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video. Filmivestlus "Freedom Fries" programmijuhi Greete Põrkiga: kodus vaatasin ma alati B-kategooria ja veel rariteetsemaid filme

Foto: ERR

Värske filmivestlus viis meid Raadiomaja katusele, kus kohtusime Ameerika kultusfilmide festivali "Freedom Fries" programmijuhi Greete Põrkiga, kes rääkis mõne sõnaga festivalist ning sellest, miks ta on otsustanud sellised teosed vaatajate ette tuua.

"Mina olin tüdinenud Hollywoodi filmidest ja kuna ma ise kodus vaatasin alati B-kategooria ja veel rariteetsemaid filme, siis ükskord pärast "Pink Flamingos" vaatamist ma istusin rõdule ja mõtlesin, et niivõrd lahe film peab jõudma rohkemate inimesteni," tõi Greete Põrk välja ja lisas, et selle peale läks ta kino Sõprus ukse taha ja pakkus neile plaani välja, et võiks sellist üritust korraldada. "Nad olid väga rõõmsalt nõus."

Filme näitavad nad "Freedom Fries" festivalil lindilt ning enamasti on filmid, mis Põrkile endale meeldivad. "Iga aasta ma olen üritanud programmi panna kokku nii, et oleks võimalikult palju erinevaid žanre esindatud ning üks žanr on alati ka videokunstile." Ta ütles, et rahvas on nüüdseks festivali üles leidnud, kuigi esimesel aastal oli ka pea täiesti tühje saale. "Ühel seansil oli neli inimest, kellest kaks olid minu sõbrad ja kaks tahtsid raha tagasi."

Sel aastal lähenes ta programmile erilise austusega, kuna tegu on viienda juubeliga, misläbi otsustas Põrk valida välja nii-öelda "suured filmid". Festivali avab näiteks David Lynchi film "Blue Velvet", mis on tema sõnul justkui kingitus iseendale. "Alguses nad ei lubanud mul seda näidata, aga ma palusin seda neilt väga, sest ma tahtsin endale kingitust teha." Ta julgeb aga arvata, et "Blue Velvetit" peaksid kõik inimesed nägema ning sealt leiab igaüks endale midagi.

Greete Põrk sõnas, et selle festivaliga ta teenida ei ürita. "Missioonitundeks on seda palju nimetada, aga mulle lihtsalt meeldivad need filmid ning neid peab nägema."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: