Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eri Klasi värske raamat "Mälestuste portfell" jutustab maestro armastusest elu vastu

Pühapäeval esitleti Estonia talveaias hiljuti meie hulgast lahkunud armastatud dirigendi Eri Klasi raamatut "Mälestuste portfell".

Rahvuskultuuri Fondi juhataja Linda Piik ütles, et tegemist on teosega, mis ei jutusta niivõrd Eri Klasi elust kui tema armastusest elu vastu. "Raamatut läbib optimistlik alatoon ja usk Eestimaa tulevikku. Kajastamist leiavad nii meenutused möödunust kui ka mõtted, milleni Klas jõudis läinud aasta kevad-suvel, raske haiguse järel taas ellu tagasi pöördudes. "Mälestuste portfellis" avaldatud lood kinnitavad veelkord, et tõeline suurus peitub lihtsuses ja siiruses," lausus Piik.

Teksti kirja pannud ja kirjanduslikult toimetanud Ivo Parbuse kinnitusel algas mälestuste diktofonile lugemine 2015. aasta augustis. "Eri Klasi jaoks oli töö raamatuga midagi enamat, kui pelgalt õigete sõnade leidmine ja lauseteks vormimine. Ta ammutas jõudu mõttest, et "Mälestuste portfell" peagi ilmub, iseloomustades seda Pimeni repliigiga Mussorgski "Boriss Godunovist": "Üks lugu veel on jäänud kirja panna ja kroonika saab lõpetatud mul". Kahjuks ei jõudnud Eri Klas raamatu ilmumist ära oodata," lisas Parbus.

"Mälestuste portfelli" kujundas Karel Korp, kaanefoto autor on Erkki Ruokonen. Tallinna Filharmoonia on igale raamatule lisanud järjehoidja, mis meenutab Eri Klasi kui Birgitta festivali algatajat ja kunstilist juhti.

"Mälestuste portfelli" müügist laekuv tulu suunatakse 1998. aastal Eri Klasi Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatud nimelisse allfondi, mille eesmärgiks on toetada muusikaelu arengut Eestis.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: