Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kinodesse jõuab dokumentaalfilm Kiwast

Kiwa
Kiwa Autor/allikas: Elektriteater

25. aprillil esilinastub Tartu Elektriteatris Jüri Shestakovi dokumentaalfilm "Kiwa. Paranoia. Nothing", mis räägib kunstik Kiwa loomingu kujunemisest.

Geeniteadlased on jõudnud järeldusele, et juhuslikkuse genereerimine toimub DNA tasandil pidevalt. Selleks, et rakkude ellujäämisvõimalused oleks parimad. Järelikult ka maailm, selleks et ellu jääda, edasi liikuda ja areneda, vajab pidevalt juhuslikkuse generaatorit.

Näib, et selle põhimõtte on oma Sõltumatus Kunstilaboratooriumis avastanud ka kunstnik Kiwa ja rakendab seda hoogsalt oma loomingus. Kiwa on pulbitsev, kuid peenetundeline, dekonstrueeriv ja kalkuleeriv subjekt. Anarhistlik kunstnik ja veidi hull teadlane, omades mõlemast intrigeerivamat poolt. Kuid kas seejuures prevaleerib pigem teadlane või kunstik? Kui teadlane, siis selline, kes korraldab järjekindlalt erinevaid kunstialaseid eksperimente. Kui kunstnik, siis haavatav ja kohati depressiivne, kujundades samas ärilise sihipärasusega oma kaubamärki. Ühiskonnakriitiline punkar, kes eksperimenteerib nii iseenda kui keskkonnaga.

Portreefilmi peamine liin on kirjeldada Kiwa multidimensioonilise metakunsti tunnetuslikku tagapõhja. Jälgides Kiwa aktuaalsete projektide ideefaasi, arengut ja ettevalmistust kuni nende teostumiseni. Kutsudes vaataja kulgema kaasa portreteeritava mõttemaailma ettearvamatu rütmiga – sammuma, jooksma või hüplema…

Filmi režissööriks on Jüri Shestakov. 25. aprillil kell 19 algaval esilinastusel Tartu Elektriteatris on kohal nii režissöör kui ka Kiwa, kes vastavad ka publiku küsimustele.

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: