Raikkülas toimub traditsiooniline mõisakunsti konverents
Reedel toimub Raikküla mõisa kastellihoone suures saalis kolmandat korda mõisakunsti konverents, mille eesmärgiks on kokku kutsuda kunsti- ja mõisarahvas ja tekitada diskussioon kunsti- ja mõisamaailma vahel.
Selleks arutatakse üheskoos mõisate, nende interjööride, kunstikollektsioonide ning nende tähenduste üle.
Raikküla mõis tahab oma tegevusega tuua mõisad rohkem Eesti inimeste kultuuriteadvusesse, tahame murda baltisaksa tabu, mille kohaselt eestlased pole harjunud pidama seda osa ajaloost enda omaks ja mis takistab eestlastel oma ajalugu terviklikult mõistmast. Eesti kunsti ajalugu ei ole mitte 120 aastat vana, vaid tänu mõisakunstile tunduvalt vanem.
Baltisakslaste kunstiajaloo tunnistamine eesti kunstiajaloo osana näitab meid eurooplastena ja on ainus võimalus mõista teemat terviklikult.
Esimese Mõisakunsti konverentsi tulemuse kahe aasta eest jõuti järeldusele, et mõisakunst ootab oma väärikat taassündi nõudes endale oma vormi, unikaalset sisu, eraldi paradigmat ning väärikat rolli kultuuri- ja kunstimaastikul. Seekord uuritakse mõisakunsti sisulist poolt ja keskendutakse rohkem mõisale endale.
Millise loogika alusel moodustus baltisaksa aegne mõisakunst ning kuidas seda loogikat rakendada täna? Nendele ja paljudele teistelegi küsimustele asutakse vastuseid otsima juba 20. mail Raikkülas.