Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirjastus ;paranoia esitleb Andres Lõo "Fantoomplatvormi"

Andres Lõo
Andres Lõo Autor/allikas: Laura Arum-Lääts

Täna, 27. mail esitleb rahvusvaheline kirjastus ;paranoia "Fantoomplatvormi" Tallinnas Vabaduse väljaku keskel kell 14.41.

Andres Lõo on muusik, visionäär ja kuraator. "Fantoomplatvorm" on tema programm, manifest ja instrument. Lõo teeb ettepaneku loobuda "kunsti" nimemaagiast. Pidades ammendunuks nii kaubastuva kui politiseerunud kunsti suunda, pakub ta kolmanda võimaluse leidmiseks välja "fantoomplatvormi" mõiste.

"Võtkem kogu senine läänemaailma kunstikogemus ja andkem sellele uus suund, uus keskkond, uus toimimispind. Fantoomplatvorm on positiivselt laetud metaruum, kuhu oma vahetu tuleviku saame projitseerida," kirjutab Lõo.

Kaante vahele on koondatud juhtumid eksperimentaalsest ja murdelisest loomingulisest tegevusest. Raamat sisaldab põhjalikku intervjuud kunstiteadlase Hanno Soansi ning Lõo vahel, esseesid Lõo varasematelt koostööpartneritelt, kunstnik Kiwalt ja Soansilt ning Lõolt endalt. Autoriraamatu võtab kokku tema samanimelist isikunäitust saatnud manifest. Eesti- ja ingliskeelse raamatu toimetaja on Hanno Soans, kujundaja Tuuli Aule.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: