Mis toimub? Paavo Matsin: uurin uue romaani tarbeks mustanahalisi Eesti ajaloost ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Paavo Matsin
Paavo Matsin Autor/allikas: erakogu

Populaarsele küsimusele vastas lahkeste kirjanik Paavo Matsin Viljandist.

"Viljandis oli äsja antikvariaadi 40. juubel. Nõuka ajal oligi Eestis ainult kolm antikvariaati: Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Üldiselt on antikvariaat tõeline oaas ja tempel, kus võib kõrgete riiulite vahel alati lõputult aristokraatlikult aega viita. Kui Brüsselis on terved antikvariaadi turuhooned, siis Viljandi omas on ainult kaks väikest toakest, aga hubasuses ilmselt ei ole sellele Eestis võrdset.

Täna on Viljandi uues übervinoteegis Mulks individuaalne mälumänguturniir, millest kavatsen kohe osa võtta.

Muidu kirjutan juba tükk aega uut romaani, selle tarbeks uurin mustanahalisi Eesti ajaloost, aga ka Kreutzwaldi, rastafarisid ja muud sellist, mida tahan uues teoses kasutada. Olen kirjutamisega esialgses faasis, mis on kõige lõbusam, kõik on alles lahtine ja kogu kohutav kokteil ootab segamist. Kavatsen teose kirjutamise jaoks külastada kohe varsti ka Etioopiat, Puškini vaarisa sünnimaad! Puškini vaarisa oli ju fortifikatsioonide ohvitser ja teenis nii Tallinnas kui Pärnus, tema on mu uues teoses, mille tööpealkiri on "Must boheem", oluline tegelane.

Nädalavahetusel lõbutsesin korraks Pärnu ööklubis Kassa, alati on hea vaadata eesti rahvast ka rohujuuretasandilt, hiljuti nägin ühes sellises asutises näiteks väga emilzolalikku stseeni, kus esinevate nabatantsijate hulka üritas tungida ülekaaluline blond naisterahvas publiku hulgast. Ta ei allunud üldse korraldustele ja viidi lõpuks kiljudes turvameeste poolt minema. Äärmiselt huvitav ja kirjanduslik stseen! Milline sügav ja sihikindel karakter! Kavatsen seda juhtumit kindlasti uues teoses kasutada!

Valmistan juba servapidi ette ka Riias kohe toimuvat minu eelmise romaani "Sinine kaardivägi" lätikeelse tõlke esitlust, mis leiab loodetavasti aset kohe peale jaanipäeva. Lätlaste huvi "Sinise kaardiväe" suhtes (mille kogu tegevus leiabki aset Riias) on ülisuur, juba on kokku lepitud mitu raadio- ja teleintervjuud selleks päevaks. Üritan kohale saada ka teoses olulisel kohal olevaid inglise buldoge ja võimalusel ka korporante-rapiirimehi, mingit allahindlust me seal teha ei kavatse, kusjuures raamatuid trükitakse Riias rohkem, tiraaž on 1000 eksemplari ja müügihind koguni alla 8 euro. Nii et suvi tuleb kirjanduslikus mõttes küll töine!"

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: