Tapa raudteejaama suvelavastuses keskendutakse Anna Karenina abikaasale ({{commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Tühjana seisev Tapa raudteejaam täitub juba mitmendat suve teatrirahvaga - tänavu on "reisisihiks" Lev Tolstoi tegelaste Kareninite kodukant.

Vanas vaksalis hargneb taaskord lahti Anna ja tema mehe Aleksei Karenini tragöödia. Lev Tolstoi surematute kangelaste loole heidab uut valgust Vassili Sigarevi kirjutatud lavalugu, keskendudes Anna Karenina mehe Aleksei saatusele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on inimene, kes on kogu elu pidanud tundeid ja igapäevamelu ebaoluliseks ning kellele riigi- ja tööasjad on tähtsamad olmemuredest. Lõpppude lõpuks tema maailm muutub, sest ta avastab eneses armastuse," selgitas lavastaja Aleksei Pesegov.

Eesti näitlejatele ja teatripublikule on Kareninite lugu tuttav seni Tolstoi romaani dramatiseeringute kaudu, uus lähenemine loole eeldab teistsugust lavastajakätt.

"Minu jaoks on tegemist ideaalse lavastajaga. Kusjuures tükk on tõsine, tohutult tõsine tükk, aga tema on väga toreda huumorimeelega mees ja meie koostöö on väga lõbusalt läinud," märkis näitleja Aivar Tomingas.

Lisaks näiteseltskonnale mängib loo vaatajate hinge ja südamesse ka mängupaik ise.

"Asi ei ole Tapas, vaid selles keskkonnas, kus me mängime, vaid vanas raudteejaamas. On ju Anna Kareninal teatav seos raudteega ja seepärast valisime selle mängupaiga. Metafoorina ootab ju meid kõiki meie lõppjaam," lausus Pesegov.

Lavastuse kunstnik on Svetlana Pesegova, peaosas Aleksei Kareninina Aivar Tomingas, mängivad Elina Purde, Raimo Pass, Roland Laos, Jekaterina Novosjolova, Terje Pennie. Aleksei Karenini lugu mängitakse kuni juuli lõpuni.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: