Uueks lõõtsakuningaks sai Richard Ott Leitham

{{1468072940000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Richard Ott Leitham Autor/allikas: Maidu Jaason

Pika ajalooga Teppo lõõtsa võistumängimisel Võrus võitis täna ässade klassis juba kolmandat korda Richard Ott Leitham ja krooniti seega uueks lõõtsakuningaks. Läbi võistluse ajaloo sai temast nii neljas lõõtsakuningas.

"Kui ma kuus aastat tagasi siia esimest korda tulin, siis ei teadnud üldse, et lõõtsamängijaid nii palju on," rääkis Tallinna noormees auhinnaks saadud August Teppo kuju vastu võttes. "See on innustanud ennast ka veel paremaks mängijaks saama."

Lõõtsamängu võistlustel on Võrus juba aastakümnete pikkune traditsioon, mida üha uued mängijate ja kuulajate põlvkonnad uhkusega edasi kannavad. Võistumängimise omapära on, et mängitakse vaid Eesti ühe kuulsama lõõtsameistri, Võru lähistelt pärit August Teppo tehtud või tema tehtu eeskujul valminud teppo tüüpi lõõtsadel, mis on hinnatud simmani- ja kontserdipill.

Tänavusest võistlusest võttis osa kokku 25 eri vanuses pillimängijat, kes jagunesid traditsiooniliselt algajate, noorte, täiskasvanute ja ässade klassi. "Noored tegid seekord vanadele ära," tõdes tulemusi kokku võttes neljaliikmelise žürii esimees ja ise pika kogemusega lõõtsamängija Harri Lindmets.

Täiskasvanute klassis sai esikoha Sirli Aia, noorte seas võitis ja sai ka publikuhääletuse lemmiku preemia Rasmus Kadaja. Et üha uusi lõõtsamängijaid tuleb peale, näitab eripreemia julge alguse eest, mille sai noorim osavõtja, 10-aastane Ida Lill Põllu.

"Lõõtspill sobib ka naistele väga hästi, tulge aga veel julgemalt mängima," julgustas kõiki naisi žürii liige Tuulikki Bartosik.

Tulemused

Ässade klass

I koht - Richard Ott Leitham, lõõtsakuningas

II koht - Ants Järv

III koht - Taivo Leis

Eripreemia - Raul Roosiväli, musikaalse ja virtuoosse esituse eest

Eripreemia - Ülar Saarniit, traditsioonilise mängustiili eest

Täiskasvanud

I koht - Sirli Aia

II koht - Aigar Lumi

III koht - Heiti Hellamaa

Eripreemia - Peeter Nahko, püüdliku esituse eest

Noored

I koht - Rasmus Kadaja

II koht - Herbert Konnula

III koht - Mart Kirotar

III koht - Kristin Semm

Eripreemia - Joel Mürk, tundelise ja eristuva mängustiili eest

Algajad

Eripreemia - Ida Lill Põllu, julge alguse eest

Võistlejaid hindas žürii koosseisus: Tarmo Noormaa, Harri Lindmets, Tuulikki Bartosik, Siiri Konksi.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: