Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pianisti ja muusikateadlase Vardo Rumesseni mälestuseks toimub kontsert

Vardo Rumessen
Vardo Rumessen Autor/allikas: Rahvusvaheline Eduard Tubina Ühing

Homme möödub aasta väljapaistva Eesti pianisti ja muusikateadlase Vardo Rumesseni surmast. Samal päeval korraldavad Eesti kontsert, Tallinna filharmoonia ja rahvusvaheline Eduard Tubina ühing Vardo Rumesseni mälestuskontserdi Tallinna filharmoonia kontserdimajas.

Vardo Rumessen oli eelkõige Eesti klassikalise muusikapärandi väsimatu tutvustaja ja uurija, kes on tuntud nii ühiskondliku tegevuse kui ka arvukate publikatsioonide ja plaadistuste kaudu. Üheks Vardo Rumesseni säravamaks saavutuseks on kahtlemata Rudolf Tobiase oratooriumi "Joonase lähetamine" partituuri restaureerimine, mis on võimaldanud seda eesti muusika tähtteost hiljem korduvalt ette kanda ja plaadistada. Samuti oli Vardo Rumessen festivali "Tubin ja tema aeg" ideeline vedaja. Festivali üheks olulisemaks saavutuseks kujunes kõigi Eduard Tubina sümfooniate ettekandmine maailma tipporkestrite ja -dirigentide esituses. Lisaks sellele asutas Vardo Rumessen rahvusvahelise Eduard Tubina ühingu, mis hakkas välja andma Eduard Tubina kogutud teoste unikaalset akadeemilist väljaannet.

Kontserdi kava on koostatud pianist Vardo Rumesseni lemmikheliloojate Eduard Tubina, Johannes Brahmsi ja Sergei Rahmaninovi loomingust, esitajateks Eesti interpreedid Sigrid Kuulmann (viiul), Age Juurikas (klaver) ja Marko Martin (klaver), keda Vardo Rumessen muusikutena väga hindas ning kellega ta korduvalt koostööd tegi.

Mälestuskontsert toimub 25. augustil kell 19.00.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: