Kultuuriportaal soovitab: "Killuke kaost" ETV2-s

Mängufilm
Mängufilm "Killuke kaost" ("A Little Chaos", Inglise 2014)

25. detsembril on ETV2 ekraanil romantiline draama "Killuke kaost", mis räägib kerge loo päikesekunigas Louis XIV õukonnas toimuvast armuloost.

Päikesekuningas Louis XIV oli tuntud ka kaunite kunstide toetaja ja harrastajana. Ta pani suurt rõhku välisele hiilgusele, Versailles´loss, millest sai kuninga, õukonna ja valitsuse residents, on samuti tema rajatud. Romantilise draama sündmused käivitab kuninga soov kauni lossiaia järele. Kuninga peaarhitekt, korraarmastajast André Le Notre (Matthias Schoenaerts) taipab, et ülesanne käib tal üle jõu ja asub otsima abilist.

Selleks saab Sabine De Barra (Kate Winslet), naine, kes ei pea korda kaugeltki esmatähtsaks, aga kelle aiakujundused on originaalsed ja omapärased. Koos asutakse rajama vabaõhuballisaali. Õukondlike tegemiste taustal ja takistuste kiuste leiab see vastandlik paar – ühelt poolt kord, teiselt poolt kerge kaos - teineteiselt tuge ning õpitakse üksjagu ka suhete kohta.

Kui film tundub ka liiga kerglane, siis üheks põhjuseks vaadata on kindlasti see, et teos jäi meie seast hiljuti lahkunud näitleja ning lavastaja Alan Rickmani teiseks ning ühtlasi viimaseks lavastajatööks.

Film "Killuke kaost" on ETV2 ekraanil 25. detsembril kell 23:20.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: