Kultuuriportaal soovitab: "Mees La Manchast" ETV2-s

"Mees La Manchast" Autor/allikas: Kaader filmist

1. jaanuari õhtul on ETV2 ekraanil režissöör Arthur Hilleri linateos "Mees La Manchast", milles mängivad Sophia Loren, Peter O’Toole ja James Coco.

Film, mis on kirjanduse, muusikali ja filmi sümbioos. "Mees La Manchast" pole otseselt hispaania kirjaniku Miguel de Cervantese kuulsa romaani "Don Quijote" ekraniseering, see on Mitch Leigh muusikali filmiversioon. Muusikal on olnud ka meie Estonia kavas, viimane versioon esietendus üsna hiljuti, 2012. aasta kevadel.

Igal juhul tulevad filmi vaatama asudes kasuks mõningad eelteadmised - eelkõige romaani tundmine, sest kui teatrisaalis pistetakse kava pihku, siis filmi puhul see puudub. Kirjandusklassikasse kuuluv romaan ilmus 17. sajandi alguses kahes osas.

Tegemist on rüütliromaaniga, mille peategelaseks on vaesunud hidalgo, kes kujutleb, et on ideaalne rändrüütel. Teda saadab ustava varjuna teener Sancho Panza. Siit romaanist on pärit ka tuuleveskitega võitlemise kujund. Filmis on peategelaseks kirjanik Cervantes, kes vangikongi heidetuna hakkab kaasvangidele jutustama seiku oma romaanist.

Kindlasti tasub "Mees La Manchast" ära vaadata, selle muusikaline juht Laurence Rosenthal kandideeris Oscarile parima muusika adaptsiooni eest. Kahjuks Oscarit ta endale napsata ei saanud, küll aga on teda hiljem pärjatud mitmete Emmy auhindadega.

"Mees La Manchast" on ETV2 ekraanil 1. jaanuaril kell 21:30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: