Kultuuriportaal soovitab: "Hamlet" ETV2-s

"Hamlet" Autor/allikas: Kaader filmist

22. jaanuaril jõuab ETV2 ekraanile lavastaja Tony Richardsoni "Hamlet".

Teenekas teatri- ja filmilavastaja Tony Richardson (1928-1991) kuulub möödunud sajandi briti filmi uue laine põlvkonda, keda tuntakse kui noorte ja vihaste meestena, ning kelle hulka kuuluvad teiste hulgas ka Karel Reisz, John Schlesinger, Lindsay Anderson jt. Teatrilavastajana karjääri alustanud Richardson sai kuulsaks filmidega "Vaata raevus tagasi" (1959) ja "Pikamaajooksja üksildus" (1962), mis sarnaselt prantsuse uue laine filmidega käsitlesid üksikindiviidi mässu sumbunud ühiskonna vastu.

Suurima tunnustuse pälvis Richardson filmiga "Tom Jones" (1963), mis sai nii parima filmi kui ka režissööri Oscari. 1969. aastal valminud "Hamlet" põhineb Richardsoni enda poolt lavastatud näidendil Londoni Roundhouse’i teatris. Filmis taani printsi kehastanud Nicol Williamsoni on sageli koos Richard Burtoniga peetud kõigi aegade parimaks Hamleti kehastajaks kinoekraanil, teose ühe tähelepanuväärsema rollisoorituse teeb kindlasti ka Anthony Hopkins, kes 31-aastasena mängib Claudiust.

Filmis näeb ka skandaalse kuulsusega lauljat ja näitlejatari Marianne Faithfulli, kes sattus kõmu-uudistesse tänu narkosõltuvusest tekkinud skandaalidele ning armusuhtele Mick Jaggeriga. Näitlemisega on tihedalt seotud olnud ka Richardsoni abikaasa ja Oscari võitja Vanessa Redgrave ("Julia", "Foxcatcher"), kes mängib filmides tänini. Tuntud näitleja oli ka Richardsoni ja Redgrave’i tütar Natasha ("Asylum"), kes 45-aastasena suri mägedes suusatamisel kukkumisest saadud vigastustesse.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: