Toimetajaauhinna pälvis Triin Kaalep ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Triin Kaalep
Triin Kaalep Autor/allikas: PM/Scanpix

29. septembril tähistavad Eesti Kirjanike Liidu tõlkijate sektsioon ja Eesti Keeletoimetajate Liit rahvusvahelist tõlkijate päeva ehk püha Hieronymuse päeva. Tallinnas vanalinna muusikamajas (Uus 16c) antakse sel puhul üle Lembe ja Edvin Hiedeli nimelise toimetajaauhind, mille pälvis tänavu ajakirja Akadeemia keeletoimetaja Triin Kaalep.

Triin Kaalep on Akadeemiat keeleliselt toimetanud selle esimesest numbrist 1989. aastal. Lisaks on Kaalep keele- ja stiilitundlikult toimetanud suurel hulgal teaduslikke ja filosoofilisi tekste ning ilukirjandust, nii algupärast eesti kirjandust kui ka tõlketeoseid, kokku üle 35 köite.

Toimetajaauhinda antakse välja teist aastat, mullu sai selle Maiga Varik. Auhinna väljaandmist rahastab Kultuurkapital ning korraldavad Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Keeletoimetajate Liit.

Ühtlasi esitletakse Eesti Kirjanike Liidu tõlkijate sektsiooni aastaraamatu "Tõlkija hääl" neljandat numbrit ja kohal on ka Margus Tabor, kes vestab hiiumurdelisi lugusid.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: