Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna pälvis Linda Targo

Linda Targo
Linda Targo Autor/allikas: Eesti Lastekirjanduse Keskus

2018. aasta Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajapreemia laureaadiks valiti Linda Targo. Žüriisse kuulusid Katrin Kern (esimees), Maiga Varik, Eva Kolli ja Kairi Tamuri.

Linda Targo asus keeletoimetajana tööle 1958. aastal kirjastuses Eesti Raamat, pärast pensionile jäämist on ta jätkanud tegutsemist vabakutselisena. Eraldi väärib väljatoomist Targo järjepidev ja sisukas töö noorte tõlkijatega. Tema toimetatud teoste seas on ka palju klassikaks kujunenud lasteraamatuid, mille heakeelsus on raamatusõprade uute põlvkondade üleskasvatamise seisukohast ülioluline.

Edvin ja Lembe Hiedeli nimelisele toimetajaauhinna eesmärk on juhtida tähelepanu toimetaja olulisele panusele ilukirjandusliku või filosoofilise teksti keelelisel ja sisulisel õnnestumisel ning tõsta esile teenekaid toimetajaid. Auhind eraldatakse pikaajalise, viljaka ja tähelepanuväärse toimetamistöö eest.

Esimene Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind anti üle 2015. aastal, selle pälvis Maiga Varik. 2016. aastal oli laureaat Triin Kaalep, 2017. aastal Anu Saluäär. 2018. aasta auhind antakse üle 30. septembril 2018 rahvusvahelise tõlkijate päeva pidulikul tähistamisel Tartu Kirjanduse majas. Auhinnafondi toetab Eesti Kultuurkapital.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: