Anne Erm soovitab: Sügisjazzil tähistab agentuur Vapaat Äänet 20. sünnipäeva

Andy Emler trio
Andy Emler trio Autor/allikas: Pressimaterjalid

Sügijazzil tähistab kontsertagentuur Vapaat Äänet oma tegevuse 20. sünnipäeva, tuues festivalile 30. oktoobril esinema helilooja ja pianisti Andy Emleri.

Eestiski toimub tihti prantsuse jazzi kontserte, mille taga on enamasti häbelik, kuid kindlameelne prantsuse produtsent Charles Gil, kes tuli üheksakümnendate keskel Soome elama ja asutas seal 20 aastat tagasi oma kontsertagentuuri "Vapaat äänet".

Anne Erm selgitas, et kohtus Charles Giliga täiesti juhuslikult 1993. aastal Pariisis festivalil Banlieues Bleues, vaimustudes festivali korraldusest ja erilistest esinejatest. "Charles oli minu vestluspartner ühel vastuvõtul, millest me rääkisime, seda enam ei mäleta, kuid kohtusime taas Tampere Jazz Happeningil, kuhu Charles sagedasti artiste pakub ja peagi sai alguse ka meie koostöö," kirjutas Erm.

20 tegevusaasta jooksul on Vapaat Äänet organiseerinud üle 1300 prantsuse muusikute kontserdi ja workshop'i Soomes, Rootsis, Norras ja Baltimaades. Eestis on Charles Gili agentuuri kõige sagedasem partner olnud Jazzkaar, aga ka Eesti Kontsert ja teised Eesti linnad. Festivalidel ja hooaegadel on kuulajatele pakutud ligi 150 kontserti, kus on nii maailmamuusika rütme, Pariisi akordionimuusika hõngu, kui ka 21. sajandi säravat mõttelendu.

Jazzkaare korraldaja Anne Erm selgitas, et kui Charles juba artiste siiakanti toob, siis enamasti õnnestub tal kokku panna turnee. "Muusikud on sellega väga rahul ja korraldajad ka, sest nendele turneedele leiab Charles Gil alati toetajaid Prantsusmaalt nagu Adami, Spedidam, Sacem," kirjutas Erm ja lisas, et Eestis on tihti kontserte toetanud Prantsuse Instituut. "Kokku on Vapaat Äänet korraldanud sadakond turneed, kui esimestel aastatel piirduti peamiselt Soome ja Tallinnaga, siis viimastel aastatel ulatuvad prantslaste kontserdireisid ka teistesse Eesti linnadesse."

Sel aastal tähistab Vapaat Äänet 20. sünnipäeva ning seepärast toimub Eestis, Soomes ja Lätis Andy Emleri ja tema trio turnee. Helilooja ja pianist Andy Emler kutsub sel korral Eesti, Läti ja Soome kuulajaid oma fantaasiamaailma, mida ta jagab surematu Maurice Raveliga.

Koosseis:
Andy Emler – klaver
Claude Tchamitchian – bass
Eric Echampard – trummid

Kontsert toimub 30. oktoobril kell 17.00 Kumu auditooriumis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: