Lembit Peterson lavastusest "Isa": see balansseerib traagilise ja koomilise piirimail ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Theatrumis esietendus 29. novembril Maria Petersoni lavastus "Isa", kus mängib peaosa Lembit Peterson. Peaosatäitja võttis "OPis" sõna ning rääkis, mis tunne on mängida enda tütre lavastuses.

Lembit Peterson tõdes "OPis", et Florian Zelleri "Isa" on küllaltki komplitseeritud materjal ning otsest äratundmist kohe ei tekkinud. "See tööprotsess ning näidend tervikuna on mind viinud kukesammu võrra lähemale mõistmisele, mida tähendab alandlikkus," ütles Peterson ja tõdes, et nimitegelase kihid on väga mitmeplaanilised. "See balansseerib traagilise ja koomilise piirimail, seega alati ei teagi, kas nutta või naerda." Samuti nentis ta, et kui kirjanikud oskavad näha inimhinges selliseid sügavusi ja karisid ning suudavad sellest läbi näha, siis kuskil põhjas on ikkagi lootus, et me saame nendega asjadega hakkama.

"See lavastus andis mulle sissevaate enda suhtesse lähedastega," ütles Peterson ja kinnitas, et "Isa" aitas paremini tajuda seda, ilma milleta me hakkama ei saa. "See on armastus ning sellest tulenevalt ka vajadus armastada teisi," sõnas ta ja tõdes, et kui see saab kahjustada, siis muutub ka elu talumatuks.

Teatrikriitik Kadi Herkül selgitas, et "Isa" nimiroll on tohutult palju võimalusi pakkuv. "Ta võimaldab mängida abitust, õrnust, nõrkust, tugevust, diktaatorlikkust ning kõik on selles ühes mehes olemas," ütles Herkül ja lisas, et ingliskeelne maailm on võrrelnud seda rolli Shakespeare'i "Kuningas Lear'iga". "Lembit Petersoni "Isa" saab kindlasti selle teatriaasta tipprolliks," tõdes ta ja kinnitas, et juba pealkirjast lähtuvalt on tegu ikkagi staaritükiga, kus teised rollid lihtsalt toetavad teda. "See ei ole selline klassikaline ansamblimängu võimalus."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: