Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Piip ja Tuut teater mängis möödunud aastal rekordarvu etendusi välismaal

2016. aastal antud 264 etendusest mängiti 118 Piip ja Tuut Mängumajas ning väljaspool kodulava 146 etendust, millest 30 esitati 8 välisriigis üle maailma.

Kevadel astuti üles Bravo festivalil Helsingis ning juba sügisel korraldati esmakordselt omal käel soomekeelne esietendus lavastusele "Piip ja Tuut piparköögis". Festivalide kutsel mängiti ka Leedus ja Maltal ning eestikeelsed etendused jõudsid USA-sse, Kanadasse, Hollandisse, Belgiasse ja Luksemburgi.

2016. aasta oli mängukavas kokku 12 erinevat lavastust. Uuslavastusi valmis kolm, millest kaks peredele ja üks täiskasvanutele. Läti lavastaja Lauris Guntars tõi Piibu ja Tuuduga lavale Shakespeare´i "Hamleti", kus mängis kaasa ka originaalmuusika autor Siim Aimla.

Haide Männamäe ja Toomas Trossi käe all loodi "Krimka!" Viljandi Ugalas ja "Ai Heit Mjuuzik" Eesti Kontserdile. Koduteatris valmisid uued algupärandid: Piip ja Tuut püstijalakomöödias "Loomad" ning Siim Aimla ansambliga Jarek Kasari lastelaulude põhjal loodud "Pohlamoos ja seapraad" KUMU auditooriumis.

2017. aasta esimesel poolel ootavad ees uued ringreisid maailma eri paikadesse: jaanuaris Helsingisse, veebruaris Sevran´see ja Pariisi, märtsis Kopenhaagenisse ja Riiga, kus Piip ja Tuut esitavad "Hamletit" esmakordselt inglise keeles. Maikuust algab pikem turnee Hiina suuremates keskustes, mis kestab vaheaegadega aasta lõpuni. Augustis on eesmärk jõuda Edinburgh´sse festivalile.

20. jaanuaril 2017 jõuab kodulavale Marek Demjanovi käe all uuslavastus väikelastele "Pobiseja", mille peaosas on Katrin Valkna, dramaturgi rollis Piret Jaaks, kunstnik Kristel Maamägi ja muusikaline kujundaja Venno Loosaar.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: