Harjumaa muuseum esitleb Pilvi Ojamaa klaasikunsti ({{commentsTotal}})

Näituse reklaampilt
Näituse reklaampilt Autor/allikas: Harjumaa muuseum

Harjumaa muuseumis on avatud eesti klaasikunsti klassiku Pilvi Ojamaa näitus "Cloud Gotland", kus saab näha tema aastatel 1965-1992 tehase Tarbeklaas jaoks kavandatud loomingut.

Näitusel eksponeeritud tarbeklaas pakub äratundmisrõõmu ilmselt paljudele. Seda eelkõige erimõõduliste ja -vormiliste joogiklaaside näol, mida omal ajal peaaegu igas kodus kasutati. Eesti klaasidisaini klassikasse kuuluvad joogiklaaside komplektid "Mi" (1966) ja "Re" (1966), konjakiklaasid "Trips Traps Trull" (1967), veiniklaasid "Juta" (1971), serviisid "Elle" (1978) ja "Sandra" (1987) ning lauanõude komplekt "Adam" (1990). Niisiis tasub praegugi oma kodune klaasikogu üle vaadata ja näituse abiga saab Pilvi Ojamaa loomingu hulka kuuluvate esemete nimedki teada, teatab Harjumaa muuseum.

Eesti Klaasikunstnike Ühenduse auliige Pilvi Ojamaa lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1956. aastal ja diplomitööna valmis graveeritud kristallkarikas "Võimlejad". Tööd alustas noor kunstnik Leningradi Kunstilise Klaasi tehases graveerija ja kunstnikuna. Pärast paariaastast tööstuses töötamise kogemust jätkas Ojamaa tehases Flora ning aastal 1965 sai temast peaaegu kolmekümneks aastaks tehase Tarbeklaas kunstnik-disainer, kes kujundas silmapaistva osa nii tehase toodangust kui ka kogu selleaegse perioodi kohaliku klaasidisaini olemusest.

Tööstustoodangule disainilahenduste väljatöötamise kõrval on Pilvi Ojamaa loonud unikaalseid üksikvorme ja esinenud tarbekunstinäitustel. Graveerimistehnika on kunstnikule jäänud üheks hingelähedasemaks väljendusviisiks ning eesti klaasikunsti tähtteoste hulka kuuluvad vaasid "Vaikus" (1973), "Lennule" (1994), "Pääsenud" (1999), "Laine loomine" (2002), "Elaan" (2006) ja "Lendstart" (2008).

See, miks on Pilvi Ojamaa oma näituse pealkirjaks valinud "Cloud Gotland", jäägu igaühele endale nuputada.

Näitus jääb Harjumaa muuseumis avatuks kuni 12. veebruarini 2017.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: