AK kultuuriuudised heitsid pilgu kunstiakadeemia tulevikuhoonesse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Martin Siplane

Homme avab kunstiakadeemia tulevastele tudengitele uksed kõigis oma mööda linna laiali paisatud õppehoonetes. Pooleteise aasta pärast peaksid aga kõik osakonnad jälle kokku kolima nn Rauaniidi õppehoonesse, kus praegu käivad suured lammutustööd.

Kunstiakadeemia vana hoone lammutati juba seitse aastat tagasi ning terve selle aja on kooli erinevad osakonnad olnud killustunud. Seetõttu oli ka arhitektide jaoks kõige olulisem märksõna sünergia loomine, vahendasid AK kultuuriuudised.

"See, et nad saavad kasutada ühiseid sissepääse hoonesse, neil on ühisruumid, ühisauditooriumid, mida nad saavad ristkasutada, neil on söökla, raamatukogu, galerii ja ka stuudiote ala, loob koolist ühtse ja juhuslikke kokkupõrkeid võimaldava ruumi," sõnas Joel Kopli KUU arhitektidest.

Sünergia tekkimist hõlbustab avatud ja valgusküllane uusehitis, mis ühendab omavahel hoonetekompleksi ajaloolised osad.

Õppetöösse toovad uue kvaliteedi metalli-, puidu- ja klaasitöökoda, mida võivad meistri valvsa silma all kasutada kõikide erialade tudengid.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis avatakse kunstiakadeemia uus õppehoone 2018. aasta sügisel.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: