Toomas F. Aru veste. Võõra linna tuled ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ukraina rahvasaadik Andri Artemenko.
Ukraina rahvasaadik Andri Artemenko. Autor/allikas: Erakogu/Wikimedia Commons

Kirjanduse ja poliitika suhetest.

Höö, luuletaja, hüüab mulle oma ebaedust joobunud poliitik. Kohmetun – ikkagi poliitik. Jah, ütlen. Höö, kuule miks eesti kirjanikud rahvale ei kirjuta, kuule, küsib poliitik. Jah? Küsin mina. Jääh, noh, ei kõneta see kirjandus mind, kirjanikud, raisk, vahivad oma naba, kirjutavad iseendile, neid ju inimesed ei huvita, miks te ei suuda oma nabast kaugemale vaadata, küsib poliitik. Äkki tood näiteid, küsin mina. Mis? Küsib poliitik. Noh, et millised viimaste aastate teosed sind ei kõneta, ütlen. Saad aru, hüüatab tema, saad aru, sellepärast ma polegi neid lugenud, et nad ei ütle mulle midagi, saad aru, kui nad ütleksid, küll siis loeks ka.

Mõtlen pisut. Pisut veel. Lubasin äsja endale, et ei vihasta. Kirjuta inimestele, raisk, ära kirjuta endale, kraaksatab poliitik. Jama värk, oma viimast luuleteost "Täielik teoste kogu I–II" pole ma kindlasti läbi lugenud. Raamatukaante vahel, mõtlen ma.

Põhineb Jan Kausi miniatuuril.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: