Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Muinasjutudiskol jutustatakse muinasjutte ja esitletakse audioraamatut

Karjala muinasjuttude audioraamatu plaadikaane illustratsioonide autor on Ülle Meister ja kujundaja Toomas Pääsuke.
Karjala muinasjuttude audioraamatu plaadikaane illustratsioonide autor on Ülle Meister ja kujundaja Toomas Pääsuke. Autor/allikas: Pressimaterjal

25. aprillil toimub Tartus Genialistide klubis Muinasjutudisko ja soome-ugri tantsuöö, kus räägitakse muinasjutte ja esitletakse Karjala muinasjuttude audioraamatut.

Idee korraldada muinasjutuõhtu tuli Tartus tegutsevalt, etnoloogia ja folkloristika erialade tudengeid ning huvilisi ühendavalt organisatsioonilt NEFA. 2016. aasta oktoobris muinasjutuhuvilised kokku toonud debüüt oli menukas ning inspireeris korraldajaid jätkama.

Seekordsel Tartu tudengipäevade kavva kuuluval üritusel räägib TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna vanemteadur Merili Metsvahi muinasjuttude jutustamise traditsioonist ja libahundipärimusest. Kohal on eri soome-ugri rahvaste muinasjutte pajatavad muinasjutuvestjad, Karjala muinasjuttude heliraamatut esitleb ja tutvustab selle väljaandja Janno Zõbin. Ürituse raames leiab aset ka omapärane DJ-eksperiment, kus muinasjutte miksitakse laivis muusikaga, just sellest inspireerituna kannabki üritus nime Muinasjutudisko.

Üritusel ilmavalgust nägeva Karjala muinasjutuplaadi helimontaažis on kasutatud Ivar Vinkeli loodushelide salvestusi ja Kanada-Eesti muusiku Epifolium muusikat. Plaadi väljaandmist toetavad Hõimuprogramm ja Eesti Kultuurkapital.

Üritus algab 25. aprillil kell 19.00 ning on kõigile tasuta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: