Täna Jazzkaarel: Maarja Nuudi perekontsert, 50 aastat Tallinn-67 festivalist ja Meshell Ndegeocello

Meshell Ndegeocello
Meshell Ndegeocello Autor/allikas: pressimaterjal

Jazzkaare laupäev pakub muusikat lastega peredele, unikaalset ajaretke Eesti jazziajaloo tähtsaimale sündmusele 50 aastat tagasi, parimat saksa trompetimuusikat, mahedalt sügavat naisvokaali ning värvikat folk-pop jazzi.

Linnaruumiprojekt kutsub kell 10:45 muusikalisele tervitusele riigikokku. Viru keskuse aatriumis kõlab vahemikus 11–15 igal täistunnil uus muusikažanr: sving, latin/bossa nova, gypsy, soul/groove ja Eesti estraad. Kell 15 esineb Harju Caffeine’i pop-up laval 16-aastane poeetiline hip-hopi arist EiK. Kell 16:30 alustab Kullassepa tänavalt liikumist sinine muusikaline turistirong.

Kell 15 on kõik lastega pered oodatud Vaba Lavale Maarja Nuudi perekontserdile.

Kell 17 viivad Tõnu Naissoo Unity ja poola saksofonist Zbigniew Namyslowski kuulajad ajas tagasi 50 aastat, mil Tallinnas toimus Nõukogude Liidus ja kogu maailmas laineid löönud jazzifestival Tallinn-67. Võib öelda, et tegu oli Eesti 100 aasta mõjusaima jazzisündmusega, mis viis Eesti jazzi ja festivalid maailmakaardile, teatab Jazzkaar.

Enne kontserti, kell 16 toimuvas tasuga sissepääsuga vestlusringis Punases Majas meenutavaid toonaseid sündmusi Tõnu Sal-Saller, kes mängis 67. aastal fagotti Jaan Kailvee ansamblis, fotograaf Jaan Rõõmus, kelle fotode kogu 1967. aasta festivalist on hindamatu väärtusega, Reet Linna, kes oli festivali vabatahtlik, ja Anne Erm, kes oli siis Collage’i laulja ja kuulajana festivalil.

Kell 19 näitab oma oskusi saksa trompetist-pianist Sebastian Studnitzky, kes rändab rändab jazzi, klassikalise ja elektroonilise muusika radadel.

Laupäeva õhtul kell 21 Vaba Laval võlub kuulajaid festivali üks peaesinejaid, USA lauljatar-bassist Meshell Ndegeocello. Multitalendist lauljatar-helilooja-bassisti 1993. aastal ilmunud albumit "Plantation Lullabies" peetakse neo-soul liikumise teetähiseks ja alguspunktiks.

Päeva lõpetab kell 23:00 oma folk-jazz hõngulise popmuusikaga noor Austria koosseis Holler My Dear.  Bändi solisti Laura Winkleri kirjutatud detailirohked ja loovalt arranžeeritud palad kasvavad õrnadest ja unelevatest toonidest jõuliste ning tantsulike rütmideni. Nende helikeelt on naljatledes nimetatud ka Motown-tangoks või western-klezmer´iks.

Kogu programmi näeb SIIT.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: