Deniss Dragunski räägib Prima Vistal kirjandusajaloost kui poliitilisest projektist

Deniss Dragunski
Deniss Dragunski Autor/allikas: Pressimaterjalid

Kirjandusfestivali Prima Vista külastab ka publitsist ja kirjanik Deniss Dragunski, kes kohtub Eestis kooliõpilastega ning annab ka annab avaliku loengu.

Deniss Dragunski on publitsist, politoloog ja kirjanik, kes kirjandusfestivalil Prima Vista räägib huvilistega kirjandusajaloost kui poliitilisest projektist, Tšehhovist kui sotsiaalsest mõtlejast, kõneleb isiklikust loomingust ja sellest, kui palju olid Deniska seiklused seotud tema reaalse eluga. 

Avalik loeng "Kirjanduse ajalugu kui fantaasia" toimub 10. mail kell 16 Tartu Ülikooli peahoone ringauditooriumis 128. Kirjanik räägib tõest kui võimu funktsioonist, kirjandusajaloost kui poliitilise režiimi õigustajast, sellest, kuidas F. Roosevelt pidas nõu W. Faulkneriga Hemingway üle järelevalve korraldamisest, ja paljust muust huvitavast. Külalisega vestleb TÜ dotsent Roman Leibov. Loeng ja vestlus on vene keeles, sünkroontõlkega eesti keelde.

Dragunski oominguline õhtu toimub 12. mail kell 18 Tartu Linnaraamatukogu saalis. Autor räägib oma elust ja lapsepõlvest, loeb oma jutte, vastab küsimustele. Üritus on vene keeles.

Kirjaniku tund gümnasistidele "A.P. Tšehhovi jutud" toimub 11. mail kell 11 Tartu Annelinna Gümnaasiumis. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: