Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohilast saab keraamikapealinn

Täna, 30. juunil algas XVII Kohila Sümpoosion, mis toob sel aastal kokku 9 kunstnikku 9 eri riigist, seehulgas ka Lõuna-Aafrika Vabariigist ja Lõuna-Koreast.

Kohila Sümpoosion on rahvusvaheline puupõletus-keraamika suursündmus, mis on viimase 16 aasta jooksul võõrustanud 169 kunstnikku 27 riigist. Raplamaal Tohisoo mõisas, kus üritus aset leiab, paiknevad üleriigilist tunnustust leidnud anagama ja bourry-box tüüpi keraamikaahjud. Sümpoosion juhib tähelepanu puupõletuse eripärale ja väärtustele, soodustades loomingulist ja kultuurilist vahetust ning koostööd.

Kolme nädala jooksul tegelevad kunstnikud isiklike keraamiliste tööde teostamisega, esemed põletatakse kohapeal ning lisaks toimuvad kõigile huvilistele avatud presentatsioonid ja vestlusring, mille käigus saab tutvuda osalejate loomingu ning taustaga.

Osalejad: Ábel Lakatos (HU), Craig Hartenberger (US), Kaspars Geiduks (LV), Anna Steinhaeusler (AT), Kaisa Laas (EE), Kyung Won Baek (KR), Merja Pohjonen (FIN), Vera Bakastova (RU), Hennie Meyer (ZA).


Avalike sündmuste ajakava:

12. juuli algusega kell 14:00 - osalevate kunstnike presentatsioonid ja ühine vestlusring.

17. juuli algusega kell 18:00 - sümpoosioni lõpetamine ja tööperioodi käigus loodud teoseid esitleva näituse avamine.

Sümpoosioni toimumist toetavad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Keraamikute Liit, Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakond, Kohila Vald, Kohila Koolituskeskus, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond ja Kallama OÜ. Projektijuhid on Juss Heinsalu ja Evelin Saul. Kaasa aitavad Kaupo Holmberg, Sander Raudsepp, Kulla Laas, Kristel Ojasuu, Inna Laanmets jpt.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: