E STuudio noortekoor tuuritab Eesti eesistumise puhul Inglismaal

E STuudio noortekoor
E STuudio noortekoor Autor/allikas: Facebook

5. kuni 10. juulini viibib E STuudio noortekoos kontserttuuril Inglismaal, mis saab alguse Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise avaüritusel Holland Park Orangery's Londonis.

E STuudio noortekoori peadirigendi Külli Lokko sõnul märgib koori kontserttuur Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise aega ning ka lähenevat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. "Esitame uhkusega Eesti autorite loomingut ja oleme õnnelikud, et saame alanud kontserttuuriga panustada Eesti tuntusse ning Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise avasündmuse toimumisse Londonis," sõnas Lokko."Täname väga Londonis asuvat Eesti suursaatkonda ja Eesti kulutuuriatašeed Kersti Kirsi, kelle kaaskorraldusel meie tuur suuresti teoks saab," lisas ta.

Kultuuriatašee Kersti Kirs sõnas, et Eesti saatkonnal Londonis on väga hea meel alustada Eesti eesistumisaega koorimuusika esitlustega Ühendkuningriigis. "Kuna äsja lõppes laulu- ja tantsupidu, käimas on laste ja noorte kultuuriaasta ning tulevikku kujundavad ennekõike noored, siis tundus E STuudio noortekoor ja nooruslik energia antud kontekstis ainuõige valik. Koor on võimekas ja tugeva kogemuste pagasiga, mida tõestavad võidetud auhinnad rahvusvahelistel konkurssidel,“ ütles Kirs.

6. juulil esineb noortekoor Londonis St John’s Smith Square´i kirikus, 7. ja 8. juulil Cheltenhami ning 9. juulil Lichfieldi muusikafestivalil, 10. juulil aga Cambridge’is Great St Mary kirikus. Kontserte dirigeerivad Külli Lokko, Eliisa Sakarias ja Jaanus Karlson.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: