Eesti filmimuuseum otsib põnevaid filmimeeneid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Päevad, mis ajasid segadusse" kõhukott Autor/allikas: Facebook

2017. aasta oktoobris teeb Maarjamäel uksed lahti Eesti filmimuuseum. Esimene püsinäitus "Duubel ÜKS" võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti ja jagab filmitegemise ning filmitegijate saladusi.

Filmitegemise viimaseks etapiks on teadupärast järelproduktsioon, turundus ja kõik see, mis aitab filmikunsti lõpuks erinevate sihtgruppideni viia. Eesti filmide puhul on filmidega seotud meened pigem erand, mis on aktuaalsemaks muutunud viimasel kümnendil tänu Lottele.

Igale Eesti lapsevanemale on ilmselt tuttav olukord, kus laps tirib jälle poes Lotte kohukest, limonaadi või kaisulooma ostma. Või kuidas miljonid nõukogude mehed rebisid ajakirjast blondi filmidiiva Eve Kivi pilte, et neid knopkaga voodi kohale kinnitada. Ja ehk keegi mäletab ka seda, kuidas 1990. aastatel sai telefoniautomaati susatud Hannes Kaljujärve kehastatud Rummu Jüri pildiga telefonikaart? Kuid lisaks eestimaistele filmidele on mitmete inimeste mällu sööbinud Hollywoodi kassahittidega seotud meened, mida ihaldas ka Nõukogude Eesti kinopublik - Star Warsi mõõgad, Batmani kellad jpm.

Eesti Filmimuuseum ootab fotomaterjali nii kohalike kui maailmas tuntud filmimeenete kohta. Fotod lahedaimatest meenetest eksponeeritakse Filmimuuseumi uuel näitusel "Duubel ÜKS".

Fotod filmimeenetest saata meiliaadressile filmimuuseum@ajaloomuuseum.ee või postitada filmimuuseumi Facebooki lehele.

Kõigi saatjate vahel loositakse välja tasuta perepiletid Eesti filmimuuseumisse.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: