Galerii: Eesti filmimuuseumi pidulik avaõhtu

Fotogalerii Eesti filmimuuseumi ja esimese näituse "Duubel ÜKS" avapeolt.

Maarjamäe lossi pargis asuv Eesti filmimuuseum tegi püsinäituse "Duubel ÜKS" uksed lahti 4. oktoobril. 

Filmimuuseumisse juhib läbi pargi filmiallee. "Punase vaibana" kulgevat alleed ilmestavad Jass Kaselaane skulptuurid, mis on inspireeritud Eesti filmiloost.

Eesti uusimas muuseumihoones on lisaks 700 ruutmeetrile ekspositsioonipinnale 210-kohaline kino- ja konverentsisaal, kohvik, ajutiste näituste saal, õppeklass, väiksem seminariruum ja tööruumid.

Filmimuuseumi esimene näitus "Duubel ÜKS" võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti ja jagab kõigile filmi tegemise ning filmitegijate saladusi. Näitusel liigutakse läbi erinevate filmitegemise etappide justkui kaamerataguses maailmas – aimu saab stsenaariumi, võttepaiga, montaaži, valguse ja heli rollidest ühe hea filmi juures.

Filmimuuseumi avamisõhtul esitlevad stsenarist ja lavastaja Urmas Vadi ning näitlejanna Liina Vahtrik oma plaani eesti filmi päästmiseks. Lavale jõuab humoorikas loeng-näitemäng "Kuidas päästa Eesti film?". Lektorina astub üles Liina Vahtrik.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: